Transfery

FC Barcelona i Manchester United ustaliły kwotę odstępnego za de Jonga. Fabrizio Romano przekazał szczegóły

Fot. Scree/ YouTube/ ESPN FC

Kwestia przyszłości Frenkiego de Jonga na Camp Nou pozostaje nierozwiązana. FC Barcelona negocjuje z Manchesterem United warunki, na jakich Holender miałby przenieść się do angielskiego klubu.

De Jong od momentu transferu do stolicy Katalonii jest bardzo ważną częścią składu FC Barcelony. Mimo to 25-latkowi nadal nie udało się wejść na poziom, jakiego od niego oczekiwano. Niewykluczone, że Holender w ciągu kilku najbliższych tygodniu opuści szeregi klubu z Camp Nou.

Sprzedaż wychowanka Willem II Tilburg rozwiązałaby część problemów finansowych „Dumy Katalonii”. De Jong jest członkiem podstawowej jedenastki, jednak nie uchodzi za zawodnika niezastąpionego. FC Barcelona szuka natomiast funduszy na przeprowadzenie letnich transferów, takich jak sprowadzenie Roberta Lewandowskiego czy Julesa Kounde.

Dodatkowo zgodnie z zapisami zawartymi w kontrakcie 43-krotnego reprezentanta Holandii, jego pensja od początku lipca znacznie wzrośnie. Dotychczas de Jong inkasował 7,7 miliona euro za sezon gry. Od kampanii 2022/2023 zarobki byłej gwiazdy Ajaksu Amsterdam wejdą na poziom 12 milionów euro rocznie. Oznacza to, że 25-latek stał się najlepiej zarabiającym piłkarzem w FC Barcelonie.

W ostatnim czasie Hiszpańska prasa sugerowała, że de Jong w obliczu problemów finansowych „Blaugrany” zgodzi się na odroczenie w czasie rzeczonego zapisu. Wiadomości te nie są jednak prawdziwe.

Szczegóły rozmów

Zgodnie z przewidywaniami mediów o pozyskanie de Jonga stara się Manchester United. Wielkim fanem talentu pomocnika jest nowy trener „Czerwonych Diabłów”, Erik ten Hag. Panowie mieli okazję pracować ze sobą w przeszłości we wspomnianym wcześniej Ajaksie.

Według informacji przekazanych przez Fabrizio Romano kluby porozumiały się w kwestii kwoty odstępnego. W przypadku sprzedaży de Jonga FC Barcelona zarobi 65 milionów euro w momencie podpisania umowy. Do uzgodnienia pozostały jeszcze szczegóły przyszłych bonusów, które trafią na konto wicemistrzów Hiszpanii. Łącznie ma być to około 20 milionów euro.

O konsensus może być ciężko

Głos w tej sprawie zabrał również prezydent „Dumy Katalonii”, Joan Laporta. 60-latek wyznał, iż klub nie ma zamiaru sprzedawać de Jonga, jednak może okazać się to niemożliwe do zrealizowania.

Zrobię wszystko, co w mojej mocy, aby Frenkie pozostał z nami, jednak istnieje  ale jest też kwestia limitu wynagrodzeń, którą trzeba będzie skorygowaćpowiedział Laporta.

Dziennikarz serwisów Krótka Piłka oraz Madridistas.pl, fan glacy Pepa Guardioli i pizzy hawajskiej