Reklama
Kadra

Polski skaut przestrzega przed meczem z Arabią Saudyjską. „W tym będą mieli nad nami przewagę”

fot. Paweł Jerzmanowski

W drugim meczu tegorocznego mundialu reprezentacja Polski zmierzy się z Arabią Saudyjską. Maciej Gil, który pełni funkcję skauta w klubie Al-Fateh wyznał, że „Zielone Sokoły” wcale nie obawiają się podopiecznych Czesława Michniewicza.

Biało-czerwoni rozpoczną swoje zmagania na mistrzostwach świata 22 listopada bardzo ważnym spotkaniem z Meksykiem. Cztery dni później reprezentacja Polski zmierzy się z Arabią Saudyjską, która powszechnie jest uważana za najsłabszą drużynę w grupie C. Skaut Saudyjskiego klubu Al-Fateh, Maciej Gil, w rozmowie z „Przeglądem Sportowym” opisał nastroje u naszych przyszłych rywali.

Losowanie uznano za trudne ze względu na Argentynę i Meksyk. Z Polaków znany jest tu w zasadzie tylko Robert Lewandowski i uważa się, że są w stanie z nami powalczyć. Na pewno nie jest tak, że ktoś tu się nas boi. Oczywiście, będziemy faworytem, ale ja bym Arabii Saudyjskiej nie lekceważył ocenił Gil.

Kibice w Arabii Saudyjskiej bardzo żyją reprezentacją. Myślę, że tak samo, jak my naszą kadrą. Tym bardziej, że ich reprezentacja odniosła sukcesy w eliminacjach, wychodząc z grupy przed Australią i Japoniądodał.

Gil zdradził również, w którym aspekcie piłkarze Arabii Saudyjskiej mogą upatrywać swojej przewagi nad reprezentacją Polski. Według skauta „Zielone Sokoły” będą lepiej dostosowane do warunków klimatycznych, panujących w Katarze.

Jeśli chodzi o kwestie klimatu, to Saudyjczycy nie muszą się do niego przyzwyczajać. W tym będą mieli nad nami przewagę podsumował.

Reklama
Dziennikarz serwisów Krótka Piłka oraz Madridistas.pl, fan glacy Pepa Guardioli i pizzy hawajskiej