Kadra

Niezły mecz Polaków. Jeden piłkarz zawiódł, mimo zdobytej bramki

Wrześniowe mecze reprezentacja Polski rozpoczęła w składzie zdziesiątkowanym przez kontuzje. W pierwszej jedenastce pojawiło się kilka zaskoczeń w tym debiutant – Adam Buksa. Mimo tego nasi reprezentanci w brzydkim, lecz skutecznym stylu zdołali wygrać 4:1 i dopisać sobie trzy punkty w tabeli grupy I. Zapraszamy na oceny pomeczowe.

• Wojciech Szczęsny – Nie było po nim widać stresu związanego z ostatnimi słabszymi występami. Uratował Polskę przed stratą gola na 1:2. Najlepszy w polskim bloku defensywnym. Ocena: 7,5
  • Bartosz Bereszyński – Nie popisał się w tym spotkaniu, przez kontuzję opuścił boisko w 33. minucie. Ocena: 5
  • Kamil Glik – Zanotował asystę głową przy golu Lewandowskiego. Złamał linię spalonego przy golu Albańczyków. Jego interwencja, choć była na granicy faulu, uchroniła Polaków przed stratą drugiego gola. Nie schodzi poniżej pewnego poziomu w reprezentacji. Ocena: 6,5
  • Jan Bednarek – Pewny w swoich interwencjach, wygrywał wszystkie pojedynki powietrzne. Był za daleko od Cikalleshiego przy golu na 1:1. Zabrakło mu zwrotności. Ocena: 6,5
  • Maciej Rybus – Przez większość czasu kompletnie niewidoczny w ofensywie. Po zmianie stron aktywniejszy. Ocena: 5,5
  • Kamil Jóźwiak – Nieco niedokładny w rozegraniu. Na minus „symulka” w polu karnym. W erze VAR nie powinno się robić takich rzeczy. Nie dawał wsparcia w defensywie. Ocena: 5
  • Grzegorz Krychowiak – Ociężały w akcjach ofensywnych. Tracił piłkę w miejscach, w których nie miał prawa jej stracić. Pierwsza połowa do zapomnienia. Bramka tuszuje jego bardzo słaby występ. Ocena: 4
  • Jakub Moder – Od pierwszej minuty ostoja środka pola. Widoczny zarówno w ofensywie, jak i w defensywie. To jego świetne zagranie z rzutu wolnego pozwoliło otworzyć drogę do bramki przy golu Roberta Lewandowskiego. W drugiej połowie nieco słabszy. Ocena: 7
  • Przemysław Frankowski – Dobrze wszedł w mecz. Mądrze dawał się faulować. Jego kapitalne dośrodkowanie zamienił na gola Adam Buksa. Jego najlepszy jak dotąd występ w reprezentacji. Ocena: 7,5
  • Robert Lewandowski – Przy pierwszym golu zrobił to, co do niego należało, czyli wpakował piłkę do pustej bramki. To, co zrobił przy golu na 3:1, jest kwintesencją jego występów w reprezentacji. Ile razy idzie nam słabo, bierze grę na siebie. Kolejny świetny występ naszego kapitana. Ocena: 9
  • Adam Buksa – Początkowo zbiegał w boczne sektory i mądrze utrzymywał się przy piłce. Później zniknął na kilkadziesiąt minut, ale znalazł się tam, gdzie być powinien i świetnie uderzył głową, dając prowadzenie Polakom. Ocena: 7,5