Reklama
Transfery

Cristiano Ronaldo poprosił o wystawienie na listę transferową. W grę wchodzą trzy kierunki

Cristiano Ronaldo
Screen: YouTube/Manchester United

Według informacji przekazanych przez „The Times” Cristiano Ronaldo ma zamiar odejść z Manchesteru United. Portugalczyk poinformował o tym władze „Czerwonych Diabłów”. O podpis Portugalczyka mają zabiegać trzy kluby.

W zakończonym niedawno sezonie Premier League Manchester United rzutem na taśmę zajął szóste miejsce w tabeli. Ta lokata pozwala podopiecznym Erika ten Haga na grę w Lidze Europy. W tych rozgrywkach natomiast nie chce występować Cristiano Ronaldo.

Jak twierdzi „The Times”, portugalski napastnik przekazał przedstawicielom „Czerwonych Diabłów” prośbę o sprzedanie go do innego klubu, jeśli tylko pojawi się dogodna oferta. Ronaldo uzasadnił swoją decyzję nie tylko względami sportowymi, ale również rodzinnymi.

Jakiś czas temu Jorge Mendes spotkał się z nowym właścicielem Chelsea FC, Toddem Boehly’m. Strony wspólnie doszły do wniosku, iż są zainteresowane współpracą. „RMC Sport” powołując się na własne źródła do puli klubów zainteresowanych usługami Ronaldo dodało także Bayern Monachium oraz Napoli.

Ewentualne przenosiny 37-latka na Allianz Arena uzależnione są od transferu Roberta Lewandowskiego. „Die Roten” nie rozpoczną rozmów w sprawie pozyskania wychowanka Sportingu, dopóki nie rozwiąże się kwestia przyszłości Polaka.

https://twitter.com/RMCsport/status/1543278193418854402

Głównym priorytetem dla Ronaldo ma być dalsza rywalizacja w Lidze Mistrzów. Ze 140 golami na koncie Portugalczyk jest najlepszym strzelcem w historii tych rozgrywek. Portugalczyk wyprzedza drugiego Lionela Messiego o 15 trafień.

Reklama
Dziennikarz serwisów Krótka Piłka oraz Madridistas.pl, fan glacy Pepa Guardioli i pizzy hawajskiej