Kadra

Anglicy złożyli zawiadomienie na Kamila Glika. Jest reakcja FIFA

Władze angielskiej federacji złożyły zawiadomienie na Kamila Glika, który podczas meczu Polski z Anglią miał obrazić Kyle Walkera na tle rasowym. Sprawie przygląda się FIFA.

W środowy wieczór reprezentacja Polski zremisowała 1:1 z Anglią. Emocje były do samego końca, ponieważ Polacy bramkę na wagę podziału punktów zdobyli w doliczonym czasie gry. Działo się na boisku ze względów sportowych, ale i nie tylko. Przez cały mecz dochodziło do utarczek słownych między biało-czerwonymi” a reprezentacją „Synów Albionu”. Najczęściej mogliśmy widzieć w takiej sytuacji Kamila Glika z Jackiem Grealishem oraz z Kylem Walkerem.

Eskalacja nastąpiła zaraz po gwizdku sędziego oznaczającego koniec pierwszej połowy. Piłkarze obu drużyn zamiast zejść do szatni, to jeszcze przez dłuższą chwilę dosadnie i w mocnych słowach wyjaśniali sobie pewnie sprawy. Z tego powodu arbiter ukarał żółtą kartką Kamila Glika z Harrym Maguirem.

Anglicy są zdania, że podczas meczu polski defensor miał obrazić Walkera na tle rasistowskim. Informacje te były dementowane przez sztab reprezentacji, cytowany przez WP Sportowe Fakty, jednak wyspiarze nie odpuścili, zbierali dowody i złożyli oficjalne zawiadomienie do FIFA.

Możemy stwierdzić jedynie, że incydent, który miał miejsce na boisku tuż przed przerwą, został zgłoszony zespołowi sędziowskiemu i delegatom. Do FIFA należy teraz przyjrzenie się sprawie i ustalenie wszystkich faktów zaistniałego zdarzenia

Andy Walker, menedżer reprezentacji Anglii ds. komunikacji, w oświadczeniu przesłanym portalowi WP Sportowe Fakty.

Światowa organizacja potwierdziła, że takie zawiadomienie wpłynęło i zajmie się sprawą. W oficjalnym komunikacie poinformowali.

FIFA jest w trakcie analizowania oficjalnych raportów z meczu eliminacji MŚ pomiędzy Polską i Anglią. Odpowiednie informacje zostaną ocenione przez organy dyscyplinarne w celu podjęcia stosownej decyzji

czytamy na stronie FIFA
Redaktor naczelny krotkapilka.com.pl. Wcześniej m.in. Sport.pl, polskapilka24.net. Piłka nożna w wydaniu krajowym oraz zagranicznym. Fan największych klubów oraz tych niedocenionych.