Kadra

Wiadomo, kto skomentuje mecze Polaków na Euro. TVP Sport odkrywa karty

Fot. Własne / Paweł Jerzmanowski

TVP Sport ogłosiło nazwiska komentatorów, których będziemy mieli przyjemność słuchać podczas meczów reprezentacji Polski na EURO 2020.

Przełożone z powodu pandemii koronawirusa mistrzostwa Europy rozpoczną się dokładnie za miesiąc. 11 czerwca na Stadio Olimpico w meczu otwarcia zmierzą się ze sobą Turcja oraz Włochy. Podopieczni Paulo Sousy natomiast zainaugurują swoje zmagania trzy dni później, kiedy to w Sankt Petersburgu podejmą reprezentację Słowacji. TVP Sport odsłoniło karty i wiadomo już, kto skomentuje dla nas spotkania Polaków.

Euro 2020 rozpocznie się od meczu Turcji z Włochami w Rzymie (11 czerwca). To spotkanie skomentują Jacek Laskowski i Robert Podoliński. Inauguracyjne starcie ze Słowacją skomentuje Mateusz Borek. Kto będzie jego partnerem w dziupli komentatorskiej? To specjalna niespodzianka, którą ogłosimy bliżej turnieju.

Można przeczytać na łamach portalu sport.tvp.pl

Następne mecze reprezentacji Polski w fazie grupowej z Hiszpanią (19.06) oraz Szwecją (23.06) skomentują kolejno duety: Jacek Laskowski – Robert Podoliński i Dariusz Szpakowski – Andrzej Juskowiak.

Podczas spotkania finałowego mistrzostw Europy (11.07) za mikrofonem zasiądzie ta sama para, co w meczu ze Szwedami, czyli Dariusz Szpakowski oraz Andrzej Juskowiak. Obecność 69-latka jest z jednej strony zrozumiała, ponieważ ma gigantyczne doświadczenie w komentowaniu tak ważnych wydarzeń, jednak wiele osób liczyło na to, że Pan Szpakowski zostanie zastąpiony przez kogoś młodszego. Przemawiał za tym również fakt, iż w ostatnim czasie do relacjonowania kluczowych starć reprezentacji Polski delegowani byli częściej Borek i Laskowski.

Redaktor serwisu Krótka Piłka. Wielbiciel LaLiga oraz polskich piłkarzy za granicą.