Wideo

Niewiarygodna interwencja Manuela Neuera. Taki strzał mógł obronić tylko on [WIDEO]

We wtorkowym meczu Dywizji A Ligi Narodów reprezentacja Niemiec rozgromiła w Moenchengladbach Włochów aż 5:2. Wspaniałą interwencją w tym spotkaniu popisał się Manuel Neuer.

Na półmetku rywalizacji o awans do „Final Four” Ligi Narodów Hansi Flick nie mógł być do końca zadowolony z poczynań swoich podopiecznych. W pierwszych trzech spotkaniach reprezentacji Niemiec trzykrotnie padł wynik 1:1. Nasi zachodni sąsiedzi podzielili się punktami z Włochami, Anglią oraz Węgrami.

„Die Mannschaft” wyszła więc na spotkanie z Włochami, wieńczące czerwcowe zgrupowanie, bardzo zmotywowana. Po pierwszej połowie piłkarze Flicka prowadzili 2:0. Do 69. minuty na tablicy świetlnej widniał już wynik 5:0 i wydawało się, że mistrzowie Europy zostaną kompletnie rozbici. Ostatecznie za sprawą Gnonto oraz Bastoniego reprezentanci Italii zdołali obronić swój honor, strzelając dwa gole.

Niewiarygodną interwencją w tym meczu popisał się Manuel Neuer. Bramkarz Bayernu Monachium podczas jednej z akcji został kompletnie zmylony przez rykoszet. Piłka wylądowała pod nogi zawodnika rywali, który przez moment miał przed sobą pustą bramkę. 36-latek nie dał jednak za wygraną i w genialny wybił futbolówkę z linii bramowej.

Redaktor serwisu Krótka Piłka. Wielbiciel LaLiga oraz polskich piłkarzy za granicą.