Reklama
Anglia

Christian Eriksen jest bliski powrotu do Premier League. Ma ofertę od jednego z klubów

Christian Eriksen
Screen: YouTube/Inter

Christian Eriksen pozostaje bez klubu, odkąd rozwiązał swój kontrakt z Interem Mediolan. Według informacji przekazanych przez magazyn „The Athletic” Duńczyk dostał ofertę od Brentford.

Przypomnijmy, że Eriksen musiał odejść z Interu Mediolan, ponieważ nie otrzymałby zezwolenia na grę w Serie A. Wszystko przez posiadanie kardiowertera-defibrylatora, który został mu wszczepiony po pamiętnym omdleniu podczas finałów Euro 2020. Przepisy we Włoszech są bardzo restrykcyjne pod tym kątem.

Duńczyk w tym momencie skupia się na powrocie do optymalnej formy. W ostatnim czasie trenował z klubem, którego jest wychowankiem, czyli Odense oraz szwajcarskim Chiasso. Wiele wskazuje na to, że może wrócić do gry na najwyższym poziomie.

Jak poinformowało „The Atheltic” kontrakt z Eriksenem chciałby podpisać jeden z klubów Premier League, konkretnie Brentford. Umowa miałaby obowiązywać do końca obecnego sezonu. Ma się w niej znaleźć również zapis o jej możliwym rozszerzeniu o kolejny rok.

W zespole „Pszczół” występuje wielu rodaków 29-latka. Są to Mads Bech Sorensen, Mads Rasmussen, Mathias Jensen, Mads Bidstrup oraz Christian Norgaard. Dodatkowo trenerem Brentford jest również Duńczyk, Thomas Frank.

Pomocnik otwarcie deklaruje, że marzy o jak najszybszym powrocie do grania w piłkę nożną. Wskazał również swój cel numer jeden.

Mój cel to gra na mistrzostwach świata w Katarze. To mój cel, marzenie. Czy zostanę wybrany przez selekcjonera, to już inna sprawa. Moim marzeniem jest powrót na boisko – mówił na początku roku Eriksen.

Dziennikarz serwisów Krótka Piłka oraz Madridistas.pl, fan glacy Pepa Guardioli i pizzy hawajskiej