Anglia

Brendan Rodgers nie przejmie Newcastle United. Marzy o pracy w innym klubie

Brendan Rodgers
Fot. Krótka Piłka/Paweł Jerzmanowski

Według angielskich mediów Steve Bruce zostanie zwolniony z funkcji szkoleniowca Newcastle United. Nowi włodarze klubu chcą bowiem zatrudnić trenera ze znanym nazwiskiem. Gianluca Di Marzio poinformował, że numerem jeden na liście życzeń szefostwa „Srok” jest Brendan Rodgers. Dziennikarze „Daily Mail” twierdzą jednak, że sternik Leicester City nie przyjmie tej propozycji, ponieważ myśli o przejęciu… Manchesteru City.

Nowi właściciele Newcastle United chcą, aby ich drużyna w ciągu kilku najbliższych lat dołączyła do grona najlepszych ekip na świecie. Zamierzają nie tylko wzmocnić szeregi zespołu nowymi piłkarzami, ale również zakontraktować uznanego szkoleniowca. W związku z tym niebawem można się spodziewać zwolnienia Steve’a Bruce’a, czyli aktualnego trenera „Srok”.

Rodgers chce przejąć schedę po Guardioli

Gianluca Di Marzio twierdzi, że na szczycie listy życzeń Newcastle United znajduje się Brendan Rodgers (jego kontrakt z Leicester City obowiązuje do 30 czerwca 2025 roku, więc transfer do nowego klubu miałby kosztować 16 mln funtów). Według angielskich mediów w gronie kandydatów znajdują się również Antonio Conte, Frank Lampard czy Lucien Favre. To jednak szkoleniowiec „Lisów” ma się cieszyć największym uznaniem ze strony przedstawicieli „Srok”.

John Percy twierdzi, że Rodgers nie jest zainteresowany przejęciem Newcastle United. Dziennikarz „The Telegraph” uważa bowiem, że 48-latek nie zamierza opuszczać w trakcie sezonu Leicester City. Jego słowa potwierdzają redaktorzy „Daily Mail”, którzy ujawniają motyw postępowania trenera „Lisów”.

Według wspomnianego źródła Rodgers ma inny plan na swoją karierę trenerską. Przyjęcie oferty Newcastle United uniemożliwiłoby jego realizację. Irlandczyk z Północy myśli bowiem o pracy w Manchesterze City. Umowa Pepa Guardioli z aktualnymi mistrzami Anglii obowiązuje tylko i wyłącznie do 30 czerwca 2023 roku. Co więcej, Hiszpan zapowiedział już, że po wygaśnięciu tego kontraktu odejdzie z klubu.

Rodgers ma figurować na krótkiej liście kandydatów na następcę Guardioli. „Daily Mail” przypomina, że w przeszłości obecny szkoleniowiec Leicester City był już przymierzany do pracy z „Obywatelami”. Było tak w 2013 roku, gdy z klubem pożegnał się Roberto Mancini. Ostatecznie władze klubu postawiły jednak na Manuela Pellegriniego.

Źródło: Daily Mail

Dziennikarz portalu "Krótka Piłka". Pasjonat włoskiego Calcio oraz Bundesligi. Miłośnik siatkówki i piłki ręcznej. Kibic, którego błękitne serce bije w zachodniej części Londynu.