Reklama
Kadra

Adam Nawałka kompletuje swój sztab. Jest decyzja co do powrotu Łukasza Piszczka

Fot. Własne // Paweł Jerzmanowski

W ciągu najbliższych dni PZPN oficjalnie potwierdzi powrót Adama Nawałki do reprezentacji Polski. 64-latek rozpoczął już pracę nad kompletowaniem sztabu swoich pomocników. Jednych z nich będzie Łukasz Piszczek.

Według większości mediów w Polsce powrót Adama Nawałki do kadry narodowej jest przesądzony. Jak poinformował Adam Godlewski z portalu „Sportowy24” nie doszło jeszcze do prezentacji nowego selekcjonera, ponieważ jego prawnicy wysłali do Polskiego Związku Piłki Nożnej swoją wersję kontraktu, z kilkoma poprawkami względem wersji federacji.

Od dłuższego czasu toczy się także dyskusja nad przyszłością Łukasza Piszczka. Były piłkarz Borussii Dortmund miał być zainteresowany dołączeniem do sztabu Nawałki jako jeden z asystentów. Według informacji portalu „WP Sportowe Fakty” popularny „Piszczu” na 100% będzie pracował z następcą Paulo Sousy.

Selekcjoner lubi otaczać się w pełni oddanymi współpracownikami, co do których lojalności nie ma żadnych wątpliwości. Do nowego sztabu Nawałki zostanie jednak wpuszczona też świeża krew. Według informacji WP SportoweFakty, przesądzony jest już powrót do drużyny narodowej Łukasza Piszczka – napisano w jednym z artykułów.

Za zatrudnieniem 66-krotnego reprezentanta Polski w nowej roli byli zarówno Cezary Kulesza, jak i selekcjoner – dodano.

Obaj panowie znają się z pierwszej przygody Nawałki z reprezentacją Polski. Piszczek był filarem defensywy podczas kadencji 64-latka. Karierę w kadrze narodowej zakończył po nieudanych mistrzostwach świata w Rosji. Od początku aktualnego sezonu jest zawodnikiem III-ligowego LKS-u Goczałkowice-Zdrój. Dodatkowo pełni funkcję eksperta w „Viaplay”.

Dziennikarz serwisów Krótka Piłka oraz Madridistas.pl, fan glacy Pepa Guardioli i pizzy hawajskiej