Reklama
Transfery

Lorient nie odpuszcza walki o Kamila Grosickiego. Kolejna, dużo wyższa oferta za Polaka

Kamil Grosicki
Fot. Screen: YouTube/PogonSzczecinSA

Nadal nie wiadomo czy Kamil Grosicki dokończy sezon w barwach Pogoni Szczecin. Francuskieg Lorient jest zdeterminowane, by pozyskać skrzydłowego w zimowym okienku trasnferowym.

W ubiegłym tygodniu Krzysztof Marciniak z Canal+Sport przekazał, że Pogoń Szczecin otrzymała ofertę kupna Kamila Grosickiego. „Portowcy” postanowili jednak ją odrzucić ze względu na wcześniejszą sprzedaż Kacpra Kozłowskiego do Brighton. Klub z północy Polski ma zamiar bić się do końca o mistrzostwo kraju i utrata kolejnego ważnego zawodnika znacznie osłabiłaby jego kadrę.

Mateusz Borek wyznał wówczas, że Lorient wyszło z propozycją wynoszącą około 300 tysięcy euro. Przedstawiciele Pogoni nie mieli zamiaru nawet jej rozpatrywać. „Morszczuki” są jednak zdeterminowane, by Grosicki wzmocnił ich skład już w styczniu. W związku z tym pojawiła się nowa oferta.

Z tego, co słyszę, Francuzi są potwornie zdeterminowani. Dziś lub jutro w Szczecinie pojawi się nowa oferta. To będzie 500 tys. euro plus 300 tys. dopłacone w przypadku utrzymania Lorient – powiedział Borek w programie „Moc Futbolu”.

Lorient po 20. kolejkach zajmuje zaledwie 18. miejsce w tabeli Ligue 1. Walka o utrzymanie na najwyższym szczeblu rozgrywkowym we Francji będzie bardzo zacięta, bowiem kilka klubów prezentuje podobny poziom. Bonus dla Pogoni nie jest w związku z tym niczym oczywistym.

Kamil Grosicki występował na francuskich boiskach w latach 2014-2017 i był to jeden z najlepszych okresów w jego karierze. Dobrą postawą w Ligue 1 „Turbo Grosik” zapracował sobie na transfer do Hull City, które grało wtedy w Premier League. Anglicy zapłacili za niego wówczas 9 milionów euro. Teraz portal Transfermarkt wycenia go na 800 tysięcy euro.

Dziennikarz serwisów Krótka Piłka oraz Madridistas.pl, fan glacy Pepa Guardioli i pizzy hawajskiej