Reklama
Włochy

Juventus może stracić swoją gwiazdę za darmo. Piłkarz zlecił agentowi poszukiwania nowego klubu

grafika: własna/Krótka Piłka

Według informacji podawanych przez „TyC Sports” Paulo Dybala postanowił odejść z Juventusu. Argentyńczyk zlecił swojemu agentowi rozmowy z innymi drużynami.

Saga związana z ewentualnym transferem Paulo Dybali poza Juventus trwa już od wielu lat. Argentyński napastnik na początku swojej przygody ze „Starą Damą” miał opinię jednego z najbardziej perspektywicznych piłkarzy na całym świecie i media często rozprawiały na temat zainteresowania ze strony innych klubów. W pewnym momencie jego kariera jednak przystopowała i dziś jest po prostu solidnym zawodnikiem.

28-latek w przeszłości sam odpowiadał na plotki twierdząc, że Turyn jest jego domem i zamierza zostać legendą włoskiego klubu.

Moja przyszłość? Chcę zostać symbolem „Bianconerich” – mówił na łamach „Sky Sports” w 2017 roku.

Wiele wskazuje jednak na to, że jego przygoda z Juventusem może zakończyć się już po zakończeniu obecnego sezonu. Jak podaje dziennikarz „TyC Sports” Cesar Luis Melo, 31-krotny reprezentant Argentyny poinformował agenta, by ten przeszedł do rozmów z przedstawicielami innych drużyn.

Kością niezgody pomiędzy Dybalą i włodarzami „Bianconerich” są pieniądze. Zawodnik ma dość niezdecydowania działaczy klubu, którzy już kilkukrotnie mieli być bliscy osiągnięcia porozumienia, jednak w ostatniej chwili zawsze znajdowali jakieś „ale”.

Paulo Dybala rozegrał w barwach Juventusu łącznie 274 mecze, strzelił w nich 109 goli i zanotował 46 asyst. Jeśli chodzi o aktualną kampanię, to Argentyńczyk ma na koncie 6 bramek w Serie A oraz 3 w Lidze Mistrzów. Dołożył do tego 4 ostatnie podania. Portal Transfermarkt wycenia go na 50 milionów euro.

Dziennikarz serwisów Krótka Piłka oraz Madridistas.pl, fan glacy Pepa Guardioli i pizzy hawajskiej