Hiszpania Polacy za granicą Transfery Włochy

Kolejny gigant chce Zielińskiego. Polak może trafić do innej ligi

Fot. Paweł Jerzmanowski

Piotr Zieliński znów znalazł się w kręgu zainteresowań gigantów. Mimo tego, że Polak latem nie zdecydował się na opuszczenie Napoli, temat jego ewentualnego odejścia z Napoli znów pojawił się w mediach. Najpierw informowano o tym, że możliwość jego sprowadzenia bada Juventus. Teraz okazuje się, że 29-latka chętnie w swoim składzie zobaczyłby Diego Simeone, trener Atletico Madryt.

Piotr Zieliński jest piłkarzem Napoli od sierpnia 2016 roku. Minionego lata bardzo dużo mówiło się jednak o możliwym odejściu reprezentanta Polski do innego klubu. Ostatecznie, mimo zainteresowania m.in. ze strony klubów saudyjskich, 29-latek pozostał w neapolitańskim zespole. Nie wiadomo jednak, na jak długo.

Zagraniczne media wciąż twierdzą bowiem, że Zieliński z Napoli niebawem może odejść. Ostatnio włoscy dziennikarze stwierdzili, że pozyskaniem Zielińskiego interesuje się Juventus. Jego władze są jednak świadome przywiązania 29-latka do Napoli i zdają sobie sprawę z tego, że jego sprowadzenie byłoby trudne do zrealizowania. Inaczej sprawa może wyglądać jednak, jeśli chodzi o Atletico Madryt. To właśnie klub z Hiszpanii, według najnowszych doniesień, jest kolejnym zespołem, który myśli o transferze Zielińskiego. W swojej drużynie Polaka chętnie zobaczyłby Diego Simeone, a przywiązanie do Napoli byłoby tu mniej kluczowe ze względu na zmianę ligi.

W Atletico Zieliński miałby zastąpić Koke, który w styczniu prawdopodobnie opuści Madryt. Do zespołu Simeone pomocnik kadry mógłby dołączyć więc już zimą (za gotówkę) lub latem przyszłego roku (za darmo, gdy wygaśnie jego kontrakt z Napoli).