Reklama
Ekstraklasa Transfery

Dwa kluby chcą sprowadzić Emreliego. Potentaci swojej ligi

Mahir Emreli
Fot. Krótka Piłka/Paweł Jerzmanowski

Od dłuższego czasu media spekulują na temat odejścia Mahira Emreliego z Legii Warszawa. Wedle doniesień tureckich dziennikarzy Azerowi najbliżej do Basaksehir lub Galatasaray. Do transferu zawodnika może dojść ze względu na jego wniosek o rozwiązanie kontraktu z warszawiakami. Nawet jeżeli do takiego rozwiązania nie dojdzie, może on zostać sprzedany po zaniżonej cenie.

24-latek z pewnością nie jest zadowolony ze swojego pobytu w naszym kraju. Napastnik mimo dobrego początku nie sprostał oczekiwaniom szefów klubu i kibiców. Ponadto był jednym z dwóch najbardziej poszkodowanych w incydencie z pseudokibicami stołecznego zespołu. Dało mu to podstawy do żądania rozwiązania kontraktu z winy klubu.

Na takie rozwiązanie nie chce przystać Legia, która w środę wydała oficjalne oświadczenie, w którym zapewniła, że Emreliego wciąż obowiązuje ważny kontrakt. Co więcej, klub zaznaczył, że są prowadzone rozmowy z zawodnikiem oraz jego przedstawicielami w celu dojścia do porozumienia. Najprawdopodobniej sprawa zakończy się sprzedażą napastnika nawet po zaniżonej cenie.

Według doniesień ntvsport.net 24-latkiem zainteresowane są dwa kluby ze stolicy Turcji. Mowa tutaj o Basaksehir oraz Galatasaray, które są potentatami Super Lig. W obecnym sezonie ligowym to ten pierwszy zespół radzi sobie znacznie lepiej i zajmuje obecnie premiowane awansem do Ligi Konferencji trzecie miejsce, z kolei drugi plasuje się na 12. lokacie.

W barwach Legii Warszawa Emreli rozegrał 33 spotkania, strzelając 11 bramek i notując dwie asysty. Jego wartość według portalu Transfermarkt to około dwa miliony euro.

Fanatyk ligi angielskiej oraz najlepszej ligi świata czyli polskiej A-klasy ;) Twitter: @Jakub10920713