Hiszpania

Fenomenalny gol Viniciusa. Takiej akcji nie powstydziłby się sam Ronaldinho [WIDEO]

W sobotę wieczorem Real Madryt zmierzył się z Valnecią w spotkaniu 20. kolejki tego sezonu LaLiga. Jedną z gwiazd meczu był Vinicius Junior, który zdobył przepięknego gola.

Real Madryt podchodził do starcia z Valencią z pozycji zdecydowanego lidera ligi hiszpańskiej. „Królewscy” w dwudziestu dotychczasowych spotkaniach zgromadzili 46 punktów. To zdecydowanie więcej niż ich bezpośredni rywale w walce o mistrzostwo, bowiem FC Barcelona i Atletico Madryt mają na koncie po 32 oczka.

Podczas meczu przeciwko „Nietoperzom” podopieczni Carlo Ancelottiego potwierdzili swoją dominację na krajowym podwórku. Real do przerwy prowadził 1:0 po golu Benzemy z rzutu karnego, natomiast po przerwie zobaczyliśmy prawdziwe show w wykonaniu Viniciusa Juniora.

Brazylijczyk strzelił w tym spotkaniu dwie bramki, a pierwsza z nich była pokazem prawdziwej magii. Można ją obejrzeć w poniższym materiale wideo.

Vinicius Junior rozgrywa najlepszy sezon indywidualny w swojej karierze. 21-latek wystąpił w 26 meczach we wszystkich rozgrywkach, strzelając w tym czasie 14 goli i notując 9 asyst.

Redaktor serwisu Krótka Piłka. Wielbiciel LaLiga oraz polskich piłkarzy za granicą.