Reklama
Kadra

Cezary Kulesza jest już po spotkaniu z Fabio Cannavaro. Wiadomo, jakie Włoch ma szanse

W sobotę popołudniu odbyło się spotkanie pomiędzy Cezarym Kuleszą i Fabio Cannavaro. Zdobywca Złotej Piłki jest jednym z kandydatów do objęcia posady selekcjonera reprezentacji Polski.

Gorączka związana z poszukiwaniami nowego sternika w naszej kadrze nadal trwa. Rozpatrywane są liczne kandydatury, pojawiło się wiele opcji zagranicznych. Jedną z nich jest Fabio Cannavaro.

O tym, że ma dojść do spotkania prezesa PZPN-u z włoskim mistrzem świata poinformował w sobotę rano Sebastian Staszewski z portalu „Interia Sport”. Dziennikarz postawił wówczas Cannavaro w roli jednego z faworytów do zastąpienia Paulo Sousy. Jaką opinię wyrobił sobie Kulesza podczas rozmowy z 48-latkiem?

Doceniam to, że tak znany piłkarz pofatygował się do Polski na rozmowę. To jest jeden z wielu kandydatów, nie jest faworytem. Wszyscy mają równe szanse – stwierdził prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej, cytowany przez Mateusza Nowaka z TVP.

Nieco więcej Kulesza powiedział w rozmowie z „Viaplay”. Wiadomo również, że spotkanie trwało półtorej godziny.

Chciałbym podkreślić, że to tylko i wyłącznie rozmowa. Nie było obietnicy, że będzie selekcjonerem, a po prostu rozmawiam z wieloma trenerami. Na tym nasza rozmowa się zakończyła. Bardzo doceniam, że trener przyleciał do Polski i chciał się spotkać. To świadczy o tym, że jesteśmy silną federacją – stwierdził.

Ma jakiś błysk w oku, jako piłkarz odnosił wielkie sukcesy. Długo rozmawialiśmy na różne tematy. Więcej nie mogę zdradzić – dodał.

Nazwisko nowego selekcjonera reprezentacji Polski zostanie ogłoszone najpóźniej 19. stycznia. Według Romana Kołtonia nie ma obecnie szans na to, by do kadry powrócił Adam Nawałka.

Rozmawiałem z prezesem PZPN Cezarym Kuleszą. Potwierdził, że dotąd nie było żadnego kontaktu z Adamem Nawałką. Na ten moment Nawałka jest poza grą – powiedział dziennikarz w programie „Prawda Futbolu”

Dziennikarz serwisów Krótka Piłka oraz Madridistas.pl, fan glacy Pepa Guardioli i pizzy hawajskiej