Włochy

Ronaldo łamał zasady panujące w Juventusie. Nie chciał się dostosować

Cristiano Ronaldo
Fot. Screen: YouTube/Juventus

Cristiano Ronaldo od sierpnia jest zawodnikiem Manchesteru United, ale wciąż na jaw wychodzą informacje na temat jego pobytu w Juventusie. Co ciekawe nie są one dla Portugalczyka pochlebne. „Tuttosport” donosi, że gwiazdor nie chciał się dostosować do reguł panujących w zespole „Starej Damy”.

Ronaldo coraz częściej jest krytykowany, lecz nie za skuteczności, ale za to, że niewystarczająco poświęca się dla swojej drużyny. Podobnie było w Juventusie, gdzie wszyscy piłkarze mieli brać udział w grze defensywnej, tylko Portugalczyk nie potrafił się dostosować do tych zaleceń i unikał jak ognie pracy w obronie. W ten sposób oszczędzał siły na ewentualne akcje ofensywne, ale znacząco utrudniał odbiór piłki

Ponadto „Tuttosport” zwróciło uwagę na fakt, ze piłkarze „Starej Damy” wedle zasady „jeden za wszystkich, wszyscy za jednego” dodawali sobie otuchy podczas meczów, nawet gdy zdarzały im się nieudane zagrania. Z kolei 36-latek ostentacyjnie pokazywał dezaprobatę i niezadowolenie w momencie, gdy któryś z jego kolegów zawiódł jego oczekiwanie względem poziomu gry.

Takie zachowanie kapitana reprezentacji Portugalii obniżyło morale zespołu i zepsuło atmosferę w szatni. Giorgio Chiellini narzekał również, że do odejścia Ronaldo doszło zbyt późno i poskutkowało to słabym początkiem sezonu.

– Ronaldo odszedł 28 sierpnia. Dla nas byłoby lepiej, gdyby stało się to wcześniej. Zapłaciliśmy za to punktami. Gdyby zmienił klub wcześniej, mielibyśmy czas na lepsze przygotowanie – stwierdził obrońca.

Fanatyk ligi angielskiej oraz najlepszej ligi świata czyli polskiej A-klasy ;) Twitter: @Jakub10920713