Francja

Trener Rennes wyśmiał władze Ligue 1. Ostra reakcja na pomysł rozegrania meczu w Chinach

Bruno Genesio wyśmiał pomysł władz Ligue 1 na rozegranie jednego spotkania trwającego sezonu w Chinach. Szkoleniowiec Rennes nie gryzł się w język. „Polećmy na Marsa” – stwierdził.

Spotkania europejskich rozgrywek rozgrywane w Azji nie są niczym nowym. Wcześniej rozgrywano tam między innymi Superpuchar Włoch czy Superpuchar Hiszpanii. Dzięki takiemu rozwiązaniu federacje mogą zarobić spore pieniądze. Takie pomysły nie podobają się jednak ani kibicom, ani piłkarzom, ani klubowym działaczom.

Mimo to w dalszym ciągu pojawiają się kolejne tego typu dywagacje. Tym razem władze Ligue 1 wpadły na pomysł rozegrania jednego meczu sezonu 2021/22 w Chinach. Padło na starcie AS Monaco z Olympique Lyon, które zaplanowano na luty.

Widowisko miałoby się odbyć na neutralnym gruncie w Szanghaju. Pomysł spotkał się z ogólnym niezadowoleniem. Mocnej wypowiedzi na ten temat udzielił także trener Rennes.

„Zagrajmy na Marsie. Polećmy na Marsa. Rozumiem, że osoby odpowiedzialne za rozgrywki szukają rozwiązania dla problemów finansowych francuskich klubów”

Cytowali Bruno Genesio dziennikarze „L’Equipe”.

„Ale naprawdę nie bardzo widzę, co miałoby przynieść rozgrywanie meczu Ligue 1 w Chinach. Oczywiście pomijając interes finansowy. Życzę powodzenia trenerom przy takiej podróży i próbie regeneracji”

Dodał szkoleniowiec.