Niemcy Polacy za granicą

„Za dobry na tę ligę”. Niemcy zachwyceni Karbownikiem

Fot. Fortuna Duesseldorf

Michał Karbownik ma za sobą bardzo udane tygodnie w Fortunie Duesseldorf. Reprezentant Polski w pięciu ostatnich spotkaniach zaliczył cztery asysty, czym zasłużył na pochwały w niemieckich mediach. „Jest za dobry na tę ligę” – możemy przeczytać.

Cztery asysty w 10 meczach zaliczył w tym sezonie Michał Karbownik. Wszystkie zaliczył jednak w ostatnich pięciu spotkaniach 2. Bundesligi i Pucharu Niemiec. 21-latek ma za sobą bardzo udany okres, którego potwierdzeniem jest obecność w szerokiej kadrze zawodników powołanych przez Czesława Michniewicza na mistrzostwa świata w Katarze. Nie dziwne więc, że w niemieckich mediach pojawia się coraz więcej pochwał na temat piłkarza wypożyczonego z Brighton.

Formą polskiego zawodnika zachwyceni są m.in. dziennikarze „Bilda”. „Karbownik ma szansę wyjazdu na mistrzostwa świata. Jeśli pokazałby się na nich z dobrej strony, pewnie nie byłby zainteresowany kolejnym sezonem w 2. Bundeslidze. W takiej formie jest za dobry na tę ligę” – piszą.

Nie wiadomo, czy Karbownik pojedzie na mundial i nie wiadomo, gdzie spędzi przyszły sezon. Wiadomo jednak, że z wyboru kierunku wypożyczenia może być zadowolony, mimo tego, że tuż po transferze wiele osób go za ten wybór krytykowało, twierdząc że w Fortunie nie będzie on grał regularnie.