Polacy za granicą

Krychowiak doceniony. Trener Krasnodaru zdradził, dlaczego Polak był kapitanem

Fot. własne/Paweł Jerzmanowski

Grzegorz Krychowiak w drugim występie dla Krasnodaru pełnił funkcję kapitana zespołu. Jego nowa drużyna pokonała Arsenał Tuła 3:2. Po ostatnim gwizdku arbitra szkoleniowiec rosyjskiej drużyny zabrał głos na temat reprezentanta Polski. Wiktor Gonczarenko pochwalił postawę pomocnika oraz wytłumaczył, dlaczego otrzymał on opaskę.

Na początku sierpnia Krychowiak odszedł z Lokomotiwu Moskwa. 31-latek przywdział trykot Krasnodaru, podpisując umowę, która obowiązuje do 30 czerwca 2024 roku. Według portalu „Transfermarkt” na konto jego byłego pracodawcy wpłynęła kwota, która wynosiła 4 mln euro.

Krychowiak doceniony przez trenera Krasnodaru. Wiktor Gonczarenko zdradził, dlaczego Polak otrzymał opaskę kapitana

Do tej pory 82-krotny reprezentant Polski wystąpił w dwóch spotkaniach w barwach nowej drużyny. W niedzielnym meczu pełnił funkcję kapitana zespołu, co może budzić zdziwienie, biorąc pod uwagę fakt, że Krychowiak jest w tym klubie dopiero od niedawna.

Były pomocnik między innymi Sevilli czy Paris Saint-Germain poprowadził Krasnodar do zwycięstwa nad Arsenałem Tuła. Podopieczni Wiktora Gonczarenki wygrali 3:2. Białoruski trener w jednej z pomeczowej wypowiedzi zdradził, dlaczego to właśnie Krychowiak otrzymał opaskę kapitana.

– Nie chcę obrazić nikogo, ale uważam, że niektórzy zawodnicy są naturalnymi kapitanami. Właśnie taki jest Krychowiak – argumentował Gonczarenko, cytowany przez portal „sport-express.ru”.

Wiele wskazuje, że Polak będzie miał zagwarantowane miejsce w podstawowym składzie zespołu z Krasnodaru. W obronie Polaka stanął jego nowy trener, gdy został zapytany o to, czy Krychowiak nie strzela z dystansu zbyt często, zamiast podać futbolówkę do lepiej ustawionych kolegów. – Dla niektórych piłkarzy warto przesuwać granice. Krychowiak lepiej wie, kiedy strzelać, a kiedy podać – odparł szkoleniowiec.

Grafika: Screen // YouTube / Russian Premier Liga 

Dziennikarz portalu "Krótka Piłka". Pasjonat włoskiego Calcio oraz Bundesligi. Miłośnik siatkówki i piłki ręcznej. Kibic, którego błękitne serce bije w zachodniej części Londynu.