Polska piłka

Tak wygląda obecnie Danijel Ljuboja. Były napastnik Legii zmienił się nie do poznania

grafika: własna/Krótka Piłka

Danijel Ljuboja kilka lat temu zawiesił buty na kołku. W trakcie swojej kariery reprezentował barwy między innymi Paris Saint-Germain, Stuttgartu czy Legii. To właśnie z gry w warszawskim klubie mogą go kojarzyć polscy kibice. W internecie pojawiło się jego aktualne zdjęcie. Były legionista zmienił się nie do poznania.

Ljuboja w trykocie Legii rozegrał 78 spotkań. Strzelił w nich 30 goli oraz zanotował 13 asyst. Wraz z zespołem udało mu zdobyć mistrzostwo oraz dwa puchary naszego kraju. Był niekwestionowaną gwiazdą zarówno stołecznej drużyny, jak i całej Ekstraklasy.

Daniel Ljuboja i jego metamorfoza

Po zakończeniu kariery piłkarza nie rozstał się z futbolem definitywnie. Nie został ani trenerem, ani klubowym działaczem, lecz wytyczył sobie inną ścieżkę. O swoim zajęciu wypowiada się następująco.

– Aktualnie pełnię funkcję doradcy zawodników. Pracuję jako pośrednik, wyszukuję młodych graczy i próbuję formułować ich karierę – opowiadał w programie „Hejt Park” na Kanale Sportowym.

Ljuboja słynął z charakterystycznej fryzury. Dziś nie ma po niej śladu. To jednak nie jest jedyna zmiana w wyglądzie byłego piłkarza Legii. Zapuścił on bowiem bardzo, ale to bardzo bujną brodę.

Dziennikarz portalu "Krótka Piłka". Pasjonat włoskiego Calcio oraz Bundesligi. Miłośnik siatkówki i piłki ręcznej. Kibic, którego błękitne serce bije w zachodniej części Londynu.