Anglia

Cassano zakpił z Ronaldo. Wyśmiał słowa agenta Portugalczyka o Złotej Piłce

Cristiano Ronaldo
Screen: YouTube/Manchester United

Antonio Cassano zabrał głos na temat Cristiano Ronaldo. 39-krotny reprezentant Włoch nie gryzł się w język, odpowiadając na słowa agenta piłkarza Manchesteru United. Jorge Mendes stwierdził bowiem w wywiadzie dla „L’Equipe”, że jego podopieczny nigdy tak bardzo nie zasłużył na Złotą Piłkę.

Cristiano Ronaldo znalazł się na liście 30 nominowanych piłkarzy do prestiżowej nagrody. W gronie głównych kandydatów do wygrania tego trofeum wymieniani są Leo Messi, Robert Lewandowski czy Jorginho. Jorge Mendes uważa jednak, że to wyróżnienie powinien po raz kolejny dostać kapitan reprezentacji Portugalii.

„Nigdy tak bardzo nie zasłużył na Złotą Piłkę”

Mendes sądzi, że jego klient wciąż jest najlepszym piłkarzem na świecie. W związku z tym powinien otrzymać Złotą Piłkę. W wywiadzie dla „L’Equipe” w następujący sposób argumentował swoje zdanie.

– Przemawiają za nim liczby i statystyki. Moim zdaniem powinny wystarczyć, aby wygrał kolejną Złotą Piłkę. Absolutnie niezwykła liczba 115 goli dla reprezentacji czyni go rekordzistą w historii międzynarodowej piłki. Do tego można dodać pobicie rekordu najlepszego strzelca w historii profesjonalnej piłki. To są największe osiągnięcia w historii futbolu i powinny zadecydować o przyznaniu trofeum, ponieważ wciąż udowadnia, że ​​jest bez wątpienia najlepszym piłkarzem w historii piłki nożnej – argumentował agent.

[WIĘCEJ WYPOWIEDZI JORGE MENDESA W LINKU PONIŻEJ]

„Cristiano Ronaldo jest najlepszy w historii? Taa, zaraz po Napoleonie Bonaparte”

Teraz do słów Mendesa ustosunkował się Antonio Cassano. Były piłkarz wyśmiał wypowiedź jednego z najbardziej znanych agentów. Pokusił się również o wskazanie najlepszych piłkarzy w historii futbolu. Jak można się domyślać, pominął w swoim zestawieniu piłkarza „Czerwonych Diabłów”.

– Cristiano Ronaldo jest najlepszy w historii? Taa, zaraz po Napoleonie Bonaparte – powiedział w rozmowie z Christianem Vierim w jego programie transmitowanym na Twitchu.

– Dość teatrzyku ze strony Jorge Mendesa. Ronaldo nie jest nawet w najlepszej piątce, jeśli chodzi o najlepszych piłkarzy w historii piłki nożnej. Według mnie Messi, Pele, Maradona, Cruyff i Ronaldo Luis Nazario de Lima są na zupełnie innym poziomie – ocenił.

Cassano zawiesił buty na kołku w 2018 roku. Do dziś jednak jest aktywny w mediach, często wypowiadając się na tematy związane z futbolem. Raz po raz przypomina o sobie fanom tej dyscypliny sportu mniej lub bardziej kontrowersyjnymi wypowiedziami.

Źródło: Twitch/Bobo TV

Grafika: Cristiano Ronaldo (zrzut ekranu: YouTube/Manchester United)
Dziennikarz portalu "Krótka Piłka". Pasjonat włoskiego Calcio oraz Bundesligi. Miłośnik siatkówki i piłki ręcznej. Kibic, którego błękitne serce bije w zachodniej części Londynu.