Niemcy

Bayern wycenił Lewandowskiego. Gianluca Di Marzio przedstawił oczekiwania klubu

Fot. Własne/Paweł Jerzmanowski

Gianluca Di Marzio uchylił rąbka tajemnicy ma temat Roberta Lewandowskiego. Redaktor twierdzi, że Bayern Monachium w trakcie letniego okna transferowego otrzymał lukratywną ofertę od Chelsea za polskiego napastnika. Roman Abramowicz zdecydował się jednak na pozyskanie Romelu Lukaku. Włoch podał kwotę, na jaką mistrzowie Niemiec wyceniają swojego gwiazdora.

W poniedziałek do Pałacu Kultury i Nauki zagościł Gianluca Di Marzio. Jeden z najbardziej cenionych dziennikarzy sportowych. W Italii uznawany za króla transferowych newsów. Włoch przyjechał do Polski na zaproszenie redakcji „Amici Sportivi”, aby promować swoją książkę zatytułowaną „Grand Hotel Calciomercato”.

„Bayern mimo wieku Roberta żąda za niego 140–150 milionów euro”

Gianluca Di Marzio udzielił obszernego wywiadu jednemu z polskich dziennikarzy. Jakub Kłyszejko, czyli redaktor „TVP SPORT”, zapytał swojego rozmówcę o doniesienia transferowe na temat Roberta Lewandowskiego. Wówczas włoski redaktor przyznał, że kapitan reprezentacji Polski mógł opuścić Monachium w letnim oknie transferowym.

– Bayern nie jest zbyt małym klubem dla „Lewego”. Poza tym nie wierzę, że Robert opuści Monachium. Jestem pewien, że Niemcy nie chcieliby się pozbywać Lewandowskiego. Jedynym wyjątkiem była sytuacja z zeszłego lata. Chelsea myślała o zakontraktowaniu reprezentanta Polski. Bayern mimo wieku Roberta żąda za niego 140–150 milionów euro – zdradził dziennikarz.

– Mówiło się mniej więcej o takiej kwocie, jeżeli chodzi o transfer Lewandowskiego. Ostatecznie Chelsea postawiła na młodszego Romelu Lukaku. Bayern wciąż widzi w Robercie przyszłość. Sam Lewandowski chce dalej grać w Niemczech, czuje się dobrze i raczej na pewno tam zostanie – kontynuował.

„Lewandowski najbardziej zasłużył na to wyróżnienie”

Włoski dziennikarz zabrał również głos na temat tego, kto powinien zostać tegorocznym laureatem Złotej Piłki. Niedawno poznaliśmy listę nominowanych do tej prestiżowej nagrody. Ceremonia wręczenia tego oraz innych wyróżnień odbędzie się w poniedziałek 29 listopada w paryskim Theatre du Chatelet.

– Lewandowski najbardziej zasłużył na to wyróżnienie. Nie tylko ze względu na karierę, ale na to, co pokazuje z meczu na mecz. Jest regularny, cały czas strzela gole i prezentuje się z jak najlepszej strony. Powinien wygrać już w poprzednim roku. Jeżeli chodzi o zasługi piłkarskie, to on jest moim faworytem – przyznał Gianluca Di Marzio.

– Gdyby Robert jednak miał nie wygrać, to serce podpowiada mi, że Złota Piłka powinna trafić do Jorginho. Byłaby to nagroda dla całych Włoch. Jednak piłkarsko najbardziej zasłużył Robert – podsumował.

Źródło: wywiad Jakuba Kłyszejki, dziennikarza TVP SPORT

Dziennikarz portalu "Krótka Piłka". Pasjonat włoskiego Calcio oraz Bundesligi. Miłośnik siatkówki i piłki ręcznej. Kibic, którego błękitne serce bije w zachodniej części Londynu.