Włochy

Mancini skomentował gwizdy w stronę Donnarummy. „Mecz kadry jest ponad wszystko inne”

Podczas meczu Ligi Narodów pomiędzy Włochami a Hiszpanią (1-2) na trybunach San Siro zasiadło wielu kibiców AC Milan. Sympatycy „Rossonerrich” zgotowali mocne powitanie Gianluigiemu Donnarummie. 22-latek został wygwizdany, co nie spodobało się Roberto Manciniemu.

Latem Donnarumma opuścił Milan i przeszedł do PSG. Wybór bramkarza nie spodobał się kibicom włoskiego klubu, co często uwypuklali w mediach społecznościowych. Podczas ostatniego spotkania Ligi Narodów rozgrywanego na San Siro także pokazali, co sądzą o decyzji 22-latka.

Donnarumma został wygwizdany na stadionie, zaś przed meczem w internecie pojawiały się zdjęcia transparentów wycelowanych w golkipera PSG. Płynął z nich prosty przekaz – Nie jesteś mile widzianym gościem na San Siro.

Reakcja Manciniego

Zachowanie kibiców Milanu odbiło się szerokim echem w piłkarskim środowisku. Niezadowolenie wyraził także Roberto Macini. Selekcjoner włoskiej kadry dał do zrozumienia, że takie sytuacje nie powinny mieć miejsca.

„Na pewno reakcje trybun podczas meczu nie spodobały się Gigio, tak jak i nam. Jestem rozczarowany, bo to mecz reprezentacji, a nie pomiędzy klubami. Mogli to odłożyć na inne spotkanie albo na starcie PSG z Milanem. Mecz kadry Włoch jest ponad wszystko inne. Mimo wszystko Donnarumma zagrał dobry mecz”

Stwierdził szkoleniowiec.

Przegrany mecz półfinałowy był sporym ciosem dla reprezentacji Włoch. Świeżo upieczeni mistrzowie Europy doznali pierwsze porażki od 37 spotkań.

Hiszpania natomiast czeka na swojego rywala w finale. W drugiej parze w czwartkowy wieczór zmierzą się Belgowie i Francuzi.