Włochy

Arkadiusz Reca walczy o drugą szansę w Atalancie. Klub zadecydował o jego przyszłości

Arkadiusz Reca, Sebastian Szymański
fot. własne/Paweł Jerzmanowski

Arkadiusz Reca po zakończeniu sezonu 2020/21 wróci do Bergamo, aby rywalizować o miejsce w składzie Atalanty. Włoskie media twierdzą, że Polak otrzyma drugą szansę od Gian Piero Gasperiniego, aby pokazać, że może być przydatny dla zespołu. Zarówno dyrektor sportowy, jak i dyrektor generalny doceniają umiejętności polskiego obrońcy, które prezentuje w barwach Crotone.

Obecnej kampanii Arkadiusz Reca z całą pewnością nie zapisze do udanych. Jego drużyna zajmuje ostatnie miejsce w tabeli i niebawem pożegna się najwyższą klasą rozgrywkową. 14-krotny reprezentant Polski jest jednak jednym z najjaśniejszych punktów Crotone. Według portalu Transfermarkt w sezonie 2020/21 zdobył on 2 bramki oraz zanotował 7 asyst (Polak wywalczył 4 rzuty karne, które strona wlicza do tej statystyki). Według średnich not wystawionych przez serwis SofaScore Reca jest czwartym najlepszym piłkarzem klubu (średnia ocen 6,86).

Nicolo Schira poinformował, że dobrą formę Recy dostrzeli również działacze klubu z Bergamo. Jeden z najbardziej cenionych ekspertów zajmujących się rynkiem transferowym twierdzi, że Atalanta jest bardzo zadowolona z dyspozycji wypożyczonego piłkarza. Giovanni Sartoti (dyrektor sportowy) oraz Luca Percasii (dyrektor generalny) wierzą, że 25-latek może powalczyć o miejsce w składzie zespołu. Dla Polaka będzie to ostatnia szansa, aby spróbować przebić się w Atalancie, z którą jego kontrakt wygaśnie wraz z końcem czerwca 2022 roku.

https://twitter.com/NicoSchira/status/1386031994665066498

Powrót Recy do Bergamo będzie się wiązał raczej z pełnieniem przez niego funkcji zmiennika. Mało prawdopodobny jest bowiem scenariusz, w którym „wygryzie” on ze składu piłkarzy, którzy do tej pory stanowili o sile Atalanty. W ostatnim czasie w roli rezerwowego nie odnalazł się między innymi Johan Mohica czy Fabio Depaoli. W związku z tym wydaje się, że reprezentant Polski rzeczywiście otrzyma szansę przekonania Gian Piero Gasperiniego o swojej wartości.

Dziennikarz portalu "Krótka Piłka". Pasjonat włoskiego Calcio oraz Bundesligi. Miłośnik siatkówki i piłki ręcznej. Kibic, którego błękitne serce bije w zachodniej części Londynu.