Ligi zagraniczne

Były piłkarz Korony Kielce z niewiarygodnym golem zza połowy. Schalke wygrywa 2. Bundesligę [WIDEO]

Schalke 04 Gelsenkirchen zagwarantowało sobie awans do Bundesligi już kilka dni temu. W niedzielę „Die Königsblauen” zmierzyli się z FC Nürnberg w ostatniej kolejce tego sezonu. Cudownym golem zza połowy popisał się były piłkarz Korony Kielce, Rodrigo Zalazar.

Zawodnicy Schalke dali swoim kibicom powody do radości już w ubiegłą sobotę. Pomimo niekorzystnego wyniku 0:2 do przerwy udało im się pokonać FC St. Pauli 3:2 i przypieczętować awans do najwyższej klasy rozgrywkowej. Trzecią bramkę dla drużyny Michaela Büskensa strzelił Rodrigo Zalazar, który w sezonie 19/20 reprezentował barwy Korony Kielce.

Urugwajczyk okazał się także kluczowym graczem Schalke w ostatnim meczu tego sezonu. „Die Königsblauen” musieli wygrać z FC Nürnberg, aby zająć pierwsze miejsce w ligowej tabeli. Ta sztuka im się udała, a nieprawdopodobnym uderzeniem z około sześćdziesięciu metrów popisał się właśnie Zalazar.

Schalke 04 Gelsenkirchen wróciło do Bundesligi po zaledwie roku nieobecności. Klub z Zagłębia Ruhry znalazł się na jej zapleczu po katastrofalnym sezonie 20/21, w którym „Die Knappen” zgromadzili jedynie 16 punktów w 34. kolejkach.

Redaktor serwisu Krótka Piłka. Wielbiciel LaLiga oraz polskich piłkarzy za granicą.