Anglia

Peter Crouch wskazał zwycięzcę Złotej Piłki. „Jeśli nie wygra, to byłaby parodia”

Peter Crouch
Screen: YouTube/England

Pod koniec listopada poznamy tegorocznego zwycięzcę Złotej Piłki. Swoje zdanie na temat tego, kto powinien otrzymać ten laur, wyraził Peter Crouch. Były piłkarz między innymi Stoke City czy Liverpoolu chciałby, aby trofeum dostał Robert Lewandowski.

24 października zakończyło się głosowanie w plebiscycie „France Football”. W gronie kandydatów do zgarnięcia Złotej Piłki wymienia się między innymi Leo Messiego, Karima Benzemę, Mohameda Salaha, Jorginho czy Roberta Lewandowskiego. Kapitan reprezentacji Polski jest jednym z faworytów do sięgnięcia po renomowane wyróżnienie. Ceremonia wręczenia nagrody odbędzie się w poniedziałek 29 listopada w paryskim Theatre du Chatelet.

„Jeśli Lewandowski nie wygra Złotej Piłki w swoim życiu, to byłaby parodia”

Według doniesień prasy rywalizacja o zwycięstwo w plebiscycie rozstrzygnie się między Lionelem Messim a Robertem Lewandowskim. Zarówno Polak, jak i Argentyńczyk są wymieniani najczęściej jako potencjalni triumfatorzy tegorocznego plebiscytu. Jeśli wierzyć mediom, różnica w liczbie punktów będzie niewielka.

Peter Crouch na antenie „BT Sport” wskazał, kto według niego najbardziej zasłużył na Złotą Piłkę. 42-krotny reprezentant Anglii chciałby, aby nagroda trafiła do Roberta Lewandowskiego. Swoje zdanie na ten temat wyraził w następujący sposób.

– Bądźmy szczerzy. Myślę, że jeśli Robert Lewandowski nie wygra Złotej Piłki w swoim życiu, to byłaby parodia – rozpoczął Peter Crouch.

– To naprawdę wyjątkowy zawodnik. Ronaldo i Messi zawsze byli punktem odniesienia, ale to jest czas Roberta Lewandowskiego, aby wygrać w tym roku – kontynuował.

– To niewiarygodny środkowy napastnik. Można się zachwycać grą na tej pozycji. Prawdziwa „dziewiątka”, dla mnie geniusz – podsumował ekspert telewizyjny.

Podobne zdanie na ten temat ma także Rio Ferdinand.

Źródło tłumaczenia wypowiedzi: Eurosport

Dziennikarz portalu "Krótka Piłka". Pasjonat włoskiego Calcio oraz Bundesligi. Miłośnik siatkówki i piłki ręcznej. Kibic, którego błękitne serce bije w zachodniej części Londynu.