Wideo

Bardzo zły mecz Szczęsnego. Polak winien utraty dwóch bramek [WIDEO]

Wojciech Szczęsny rozpoczął nowy sezon jako podstawowy golkiper Juventusu. Pierwszego meczu kampanii ligowej 2021/22 jednak nie zaliczy do udanych. Polski bramkarz popełnił kilka błędów, które skrzętnie wykorzystali rywale.

Na początku drugiej części rywalizacji Udinese zdobyło bramkę kontaktową. Wówczas Szczęsny wypluł piłkę przed siebie po strzale, a następnie, próbując naprawić swój błąd, sfaulował piłkarza gospodarzy. W 51. minucie Roberto Pereyra perfekcyjnie wykonał rzut karny.

Nie był to jednak koniec pomyłek Polaka, który w 83. minucie zabawił się we własnym polu karny, tracąc futbolówkę, którą do siatki skierował Gerard Deulofeu. „Stara Dama” próbowała odmienić losy spotkania, lecz nie zdążyła. W doliczonym czasie gry Cristiano Ronaldo wpisał się na listę strzelców, lecz po analizie VAR arbiter odgwizdał pozycję spaloną. Udinese 2:2 Juventus.

Według portalu „SofaScore” Szczęsny był najgorszym piłkarzem w tym spotkaniu. Polak otrzymał notę 5,8. Mecz zakończył również z żółtą kartką na koncie.