Transfery

PSG rozważa sprzedaż Mbappe. Klub skontaktował się z potencjalnym następcą

Kylian Mbappe
Fot. Screen: YouTube/PSG – Paris Saint-Germain

Według informacji opublikowanych przez „RMC Sport” najbliższy tydzień może być kluczowy w kontekście przyszłości klubowej Kyliana Mbappe. Paris Saint-Germain miało bowiem zacząć rozważać sprzedaż francuskiego zawodnika. Co więcej, wicemistrzowie kraju mieli skontaktować się z otoczeniem potencjalnego następcy aktualnego mistrza świata.

PSG udało się podpisać nową umowę z Neymarem oraz zakontraktować Leo Messiego. Klub do tej pory nie doszedł jednak do porozumienia z Kylianem Mbappe na temat przedłużenia kontraktu, który obowiązuje tylko i wyłącznie do 30 czerwca 2022 roku. Najnowsza oferta klubu ze stolicy Francji to pięcioletnie porozumienie z opcją przedłużenia o kolejny sezon. Mbappe na jego mocy otrzymałby również podwyżkę, lecz wciąż w hierarchii płac zajmowałby miejsce za Neymarem oraz Messim.

Mistrz świata z 2018 roku odrzucił propozycję klubu. Według doniesień medialnych piłkarz chciałby przywdziać trykot Realu Madryt. Do tej pory na przeszkodzie stał jednak pracodawca Francuza. Osoby związane z klubem zapewniały, że przyjście Messiego nie oznacza odejścia Mbappe. Zdaniem „RMC Sport” sytuacja uległa jednak zmianie.

PSG miało bowiem zacząć rozważać sprzedaż Kyliana. Pion sportowy ponoć nawiązał kontakt ze świtą piłkarza, który mógłby zostać następcą 22-latka. Chodzi o Richarlisona, który reprezentuje barwy Evertonu. Brazylijczyk może grać na każdej pozycji w formacji ofensywnej. Portal „Transfermarkt” wycenia go na 55 mln euro.