Transfery

Czołowy piłkarz FC Barcelony rozważy letni transfer. „Duma Katalonii” może stracić gwiazdę

Zdaniem hiszpańskich mediów Ronald Araujo może latem opuścić FC Barcelonę. O pozyskanie stopera mistrzów Hiszpanii postara się wówczas Bayern Monachium.

Ronald Araujo to jeden z najważniejszych piłkarzy w szeregach FC Barcelony. Kiedy tylko Urugwajczyk jest zdrowy, Xavi Hernandez chętnie korzysta z jego usług. W ostatnim czasie defensor pełnił nawet funkcję kapitana.

Utalentowany obrońca znalazł się na liście życzeń Bayernu Monachium. Mistrzowie Niemiec próbowali zakontraktować Araujo już podczas zimowego okna transferowego. Na ten moment piłkarz odrzucił możliwości odejścia z FC Barcelony.

W ciągu najbliższych miesięcy sytuacja ta może ulec zmianie. Sam zainteresowany chciałby pozostać na Camp Nou, ale nie za wszelką cenę. Na jego przyszłą decyzję wpłynie m.in. rozwój drużyny w rundzie wiosennej. Jeżeli zespół nie poczyni postępów, wówczas Araujo może dać zielone światło Bayernowi Monachium.

W aktualnej kampanii ligowej Araujo rozegrał 13 spotkań. Na początku sezonu stoper musiał pauzować ze względu na uraz mięśniowy. Portal Transfermarkt wycenia go na 70 milionów euro.

Redaktor serwisu Krótka Piłka. Wielbiciel LaLiga oraz polskich piłkarzy za granicą.