Transfery

Francuski pomocnik na celowniku Legii. W piłkarskim CV ma Marsylię oraz Celtic

Według informacji opublikowanych przez „Interię” nowym zawodnikiem Legii Warszawa może zostać Oliver Ntcham. Jego macierzystym zespołem od 2017 roku był Celtic. Niedawno jednak klub powiadomił o rozwiązaniu kontraktu za porozumieniem stron z tym pomocnikiem, który ostatnie pół roku spędził na wypożyczeniu w Marsylii. Francuz może więc związać się z nowym pracodawcą jako tak zwany wolny zawodnik.

Ntcham wzmocnił szeregi drużyny z Glasgow kilka lat temu, gdy opuścił Manchester City. Wówczas na konto „Obywateli” wpłynęło 5 mln euro. Według danych portalu „Transfermarkt” francuski pomocnik rozegrał dla zespołu ze Szkocji 147 spotkań. Zdobył w nich 24 bramki oraz zanotował 13 asyst.

25-latek nie spędził całego sezonu 2020/21 w lidze szkockiej. W lutym bowiem udał się na wypożyczenie do Marsylii, gdzie był kolegą z drużyny Arkadiusz Milika. Ntcham nie przebił się jednak do pierwszego składu. Łącznie wystąpił 6 razy (4 mecze w Ligue 1 oraz 2 w Pucharze Francji).

Aktualnie Ntcham jest tak zwanym wolnym zawodnikiem, gdyż Celtic 30 lipca poinformował o rozwiązaniu za porozumieniem stron umowy z nim. – „Wszyscy w klubie życzą Oliemu samych sukcesów w przyszłości” – przekazał szkocki klub w oficjalnym komunikacie.

Według doniesień medialnych Francuz miał związać się AEK Ateny, lecz nie doszedł do porozumienia z przedstawicielami greckiego klubu. Jak poinformował portal „Interia Sport”, Ntcham znalazł się na celowniku Legii Warszawa. Mistrzowie Polski bowiem nieustannie przeszukują rynek transferowy w poszukiwaniu wzmocnień w obliczu wąskiej kadry pierwszego zespołu.