Reklama
Transfery

Lokomotiv był zainteresowany pozyskaniem Kozłowskiego. Polak jednak jest już dogadany z innym klubem

Kacper Kozłowski
Fot. Własne/Paweł Jerzmanowski

Kacper Kozłowski jest uznawany za największy talent, jaki aktualnie kopie piłkę w polskiej Ekstraklasie. Pomocnik Pogoni Szczecin już wcześniej przyciągał uwagę największych europejskich klubów.

18-latek przebojem wbił się do składu Pogoni Szczecin i jest jednym z niewielu juniorów, którzy są ważnymi elementami swoich zespołów na polskich boiskach. Kozłowski zagrał dla „Portowców” już 37 razy, w tym 13-krotnie w tym sezonie.

Talent młodego pomocnika nie umknął także sztabowi Paulo Sousy. Portugalczyk na tyle zaufał wychowankowi Pogoni, że powołał go na Euro 2020, a następnie dał mu zagrać przeciwko Hiszpanii oraz Szwecji.

Latem media mówiły bardzo dużo na temat ewentualnego transferu Kozłowskiego do lepszej ligi i oferty faktycznie przychodziły do jego obecnego klubu. 6-krotny reprezentant Polski postanowił jednak jeszcze przez minimum sezon sprawdzić się w rodzimej lidze.

Inaczej sytuacja będzie wyglądała po zakończeniu sezonu 2021/2022. 18-latek ma wówczas rozważyć propozycje wyjazdu za granicę, a według Macieja Rybusa Kozłowski jest już nawet dogadany z pewnym klubem z Premier League.

W Lokomotiwie pytali mnie o Kozłowskiego, chcieli dać za niego nawet 10 milionów. Podobno jednak po sezonie jest dogadany z topowym klubem angielskim.

Powiedział Rybus na antenie Weszło FM.

Dziennikarz serwisów Krótka Piłka oraz Madridistas.pl, fan glacy Pepa Guardioli i pizzy hawajskiej