Transfery

Agent Zalewskiego spotkał się z dyrektorem Romy. Dwa kluby chcą wypożyczyć Polaka

Nicola Zalewski
Fot. Screen: YouTube/AS Roma

Nicola Zalewski przebywa aktualnie na przedsezonowym zgrupowaniu Romy w Portugalii. Polak wystąpił w trzech meczach sparingowych, w których zdobył dwie bramki oraz zanotował asystę. 19-latek nie otrzymał jednak szansy do zaprezentowania swoich umiejętności w rywalizacji z Porto. Według włoskiego dziennika „Corriere della Sera” agent zawodnika spotkał się niedawno z przedstawicielami „Giallorossich”.

Z całą pewnością Zalewski musi zaliczyć ostatnie kilka miesięcy do udanych. W sezonie 2020/21 zadebiutował w seniorskiej drużynie klubu ze stolicy Włoch. Zagrał w zarówno Serie A, jak i Lidze Europy. W ligowej rywalizacji przeciwko Crotone zanotował nawet asystę przy trafieniu Mayorala.

Talent 19-latka dostrzegł Jose Mourinho, który powołał go na przedsezonowe zgrupowanie. Dobre występy w meczach towarzyskich sprawiły, że w Polsce rozgorzała dyskusja na temat możliwego powołania Zalewskiego na wrześniowe spotkania reprezentacji Polski. Według informacji opublikowanej przez Tomasza Włodarczyka, dziennikarza „Meczyki.pl”, taki scenariusz rozważa Paulo Sousa.

Agent Zalewskiego spotkał się z szefami Romy. Dwa kluby chcą wypożyczyć Polaka

Ważą się również losy przyszłości klubowej pomocnika. Nie wiadomo bowiem, czy na pewno będzie on reprezentował barwy seniorskiej drużyny Romy w przyszłym sezonie ligowym. Giampiero Pocetta, agent Zalewskiego, spotkał się niedawno z Tiago Pinto, czyli dyrektorem generalnym klubu. Tematem rozmowy miała być najbliższa przyszłość zawodnika.

Przygoda Jose Mourinho w Romie dopiero się zaczęła, więc pierwszy sezon będzie w pewnym sensie przejściową kampanią. „The Special One” najprawdopodobniej będzie sporo rotował składem ze względu na udział zespołu w Lidze Konferencji. W grze na kilku frontach dziennikarze upatrują szans dla młodych piłkarzy klubu ze stolicy Italii, więc również Zalewskiego.

Nie jest jednak wykluczone, że młodzieżowy reprezentant Polski zostanie wypożyczony do innego zespołu, który rywalizuje w Serie A. Według włoskich mediów pozyskaniem pomocnika zainteresowane są dwa klubu: Sampdoria oraz Venezia. Realnym scenariuszem jest oddanie 19-latka na sezon, jeśli nie będzie on miał większych szans na grę w pierwszym zespole Romy.

Bramki oraz asysta Zalewskiego:

Dziennikarz portalu "Krótka Piłka". Pasjonat włoskiego Calcio oraz Bundesligi. Miłośnik siatkówki i piłki ręcznej. Kibic, którego błękitne serce bije w zachodniej części Londynu.