Kadra

Nicola Zalewski skomentował powołanie do reprezentacji Polski. Krótki i jasny przekaz

Nicola Zalewski
Fot. Screen: YouTube/AS Roma

Nicola Zalewski otrzymał powołanie na wrześniowe zgrupowanie reprezentacji Polski. Zawodnik AS Romy, mający włoski i polski paszport, będzie mógł wystąpić w spotkaniach z Albanią, San Marino i Anglią. Młody gracz za pośrednictwem mediów społecznościowych skomentował decyzję Paulo Sousy.

Zalewski zdołał zadebiutować w seniorskim futbolu w sezonie 2020/21. Wówczas wystąpił w dwóch spotkaniach drużyny ze stolicy Italii. Wybiegł na murawę w meczu zarówno Serie A, jak i Ligi Europy. W rywalizacji przeciwko Crotone zanotował nawet asystę przy trafieniu Borjy Mayorala. Polak błysnął również w trakcie przedsezonowych przygotowań, lecz konkurencja w ekipie “Giallorossich” jest spora. W związku z tym pojawiły się głosy, że Zalewski spędzi najbliższą kampanię ligową na wypożyczeniu. Według włoskich mediów pozyskaniem pomocnika zainteresowane były między innymi Sampdoria czy Venezia.

Nicola Zalewski skomentował powołanie do reprezentacji Polski. Krótki i jasny przekaz

Zalewski prawdopodobnie pozostanie jednak w Romie, ponieważ w swoim zespole widzi go Jose Mourinho, który już przekazał 19-latkowi, że zamierza na niego stawiać, i nie będzie on dla niego jedynie głębokim rezerwowym. To z pewnością zasługa dobrej gry w końcówce ubiegłego sezonu, a także w przedsezonowych sparingach.

Zasługą wspomnianej dobrej gry jest także powołanie do reprezentacji Polski. W poniedziałek Paulo Sousa ogłosił listę piłkarzy, którzy wezmą udział we wrześniowym zgrupowaniu. Znalazł się na niej właśnie Zalewski. – Nigdy nie przestawiaj marzyć – skomentował krótko piłkarz Romy, za pośrednictwem relacji na Instagramie odnosząc się do powołania.

Podczas najbliższego zgrupowania Zalewski będzie miał trzy szanse na debiut w Biało-czerwonych barwach. Polacy 2 września zmierzą się z Albania, trzy dni później zagrają na wyjeździe z San Marino, a wrześniowe zgrupowanie zakończą domowym starciem z Anglią.