Polacy za granicą

Zwycięskie trafienie Szymańskiego. Polak błyszczy w lidze rosyjskiej [WIDEO]

Sebastian Szymański
Fot. Screen: YouTube/Russian Premier Liga

Sebastian Szymański po raz kolejny zanotował dobry występ w lidze rosyjskiej. Tym razem pomocnik strzelił gola na wagę zwycięstwa dla Dynama Moskwa. Zespół Polaka w dwóch spotkaniach zdobył komplet punktów, dzięki czemu wciąż jest w gronie niepokonanych zespołów w kampanii 2021/22.

Drużyna ze stolicy Rosji w pierwszej połowie rywalizacji dwukrotnie wykorzystała rzut karny, kiedy arbiter wskazał na wapno. Gdy wydawało się, że losy spotkania są przesądzone, do głosu doszli gospodarze. W ostatnich dziesięciu minutach rywalizacji zdobyli dwie bramki, tym samym doprowadzając do wyrównania.

https://twitter.com/sportmar_mario/status/1421507328420032524

To nie było jednak ostatnie trafienie, jakie obejrzeli kibice zgromadzeni na trybunach stadionu. W doliczonym czasie gry wynik spotkania ustalił Sebastian Szymański, który precyzyjnym strzałem głową ulokował piłkę w siatce bramki rywali. Gospodarze nie zdołali już odpowiedzieć na gola strzelonego przez 11-krotnego reprezentanta Polski. FK Ufa 2:3 Dynamo Moskwa.

Według portalu „SofaScore” Polak był drugim najlepszym piłkarzem na boisku. Przyznano mu notę 7,6. Dla Szymańskiego było to pierwsze trafienie w sezonie ligowym. Pomocnik ma na swoim koncie również asystę.

Asysta Sebastiana Szymańskiego:
Sebastian Szymański świetnie rozpoczął sezon. Polak zanotował asystę [WIDEO]

Dziennikarz portalu "Krótka Piłka". Pasjonat włoskiego Calcio oraz Bundesligi. Miłośnik siatkówki i piłki ręcznej. Kibic, którego błękitne serce bije w zachodniej części Londynu.