Niemcy Polacy za granicą Włochy

Fiorentina wyceniła Drągowskiego. Wiadomo, ile trzeba zapłacić za Polaka

Fot. Własne / Paweł Jerzmanowski

Bartłomiej Drągowski latem może opuścić Fiorentinę. Pozyskaniem polskiego bramkarza interesuje się coraz więcej zespołów, m.in. Borussia Dortmund. Klub z Florencji łatwo jednego ze swoich zawodników nie zamierza jednak oddawać.

Drągowski jest w tym sezonie jednym z najlepszych zawodników zespołu Cesare Prandellego. 23-latek wystąpił w 22 spotkaniach Serie A, w których pięciokrotnie zachował czyste konto. Włoscy kibice i eksperci są pod wrażeniem jego gry i rozwoju. Zresztą tak samo jak skauci innych klubów.

Fiorentina wyceniła Drągowskiego. Wiadomo, ile trzeba zapłacić za Polaka

Najbardziej zainteresowana pozyskaniem reprezentanta Polski jest Borussia Dortmund. Niemiecki klub, zdaniem „La Gazzetty dello Sport” nie jest zadowolona z poziomu, który gwarantują Roman Buerki i Marwin Hitz. Drągowskiego władze BVB ściągałyby więc z myślą o pierwszym składzie.

Przeprowadzenie transferu do zadań łatwych nie będzie jednak należęć. Nicolo Schira, jeden z najlepiej poinformowanych włoskich dziennikarzy twierdzi bowiem, że Fiorentina oczekuje za swojego bramkarza aż 20 mln euro. Dodatkowo szefowie zespołu z Florencji mocno liczą na przedłużenie kontraktu Polaka do końca czerwca 2025 roku.

Przeczytaj więcej o Polakach za granicą:

W przeszłości redaktor naczelny nieistniejącego już portalu PolskaPilka24.Net. W latach 2017-2020 dziennikarz Sport.pl. Obecnie owner-operator i dziennikarz portalu Krótka Piłka. Zakochany w piłce, pasjonujący się social mediami. Tu głównie o Ekstraklasie, reprezentacji Polski i Polakach grających w ligach zagranicznych.