Transfery

Diego Costa bliski powrotu na boisko. Chce go klub, który zagra w Lidze Mistrzów

Diego Costa
Fot. Screen: YouTube/Atlético de Madrid

Wiele wskazuje na to, że nowym pracodawcą Diego Costy będzie Besiktas. Szeregi tego zespołu oprócz byłego napastnika między innymi Atletico Madryt oraz Chelsea ma wzmocnić też Alex Teixeira. Nicolo Schira bowiem twierdzi, że mistrz Turcji złożył już ofertę tym piłkarzom.

Besiktas wzmacnia się przed przystąpieniem do walki w Lidze Mistrzów. Włodarze tego klubu chcą, aby ich drużyna zaprezentowała się najlepiej jak to tylko możliwe. W związku z tym zamierzają przekonać kilku zawodników o wyrobionej marce na arenie międzynarodowej do przywdziania trykotu „Czarnych Orłów”.

Priorytetem dla szefostwa Besiktasu jest wzmocnienie formacji ofensywnej. Na ich liście życzeń figuruje dwóch piłkarzy, którzy urodzili się w Brazylii. Alex Teixeira oraz Diego Costa mają w sezonie 2021/22 stanowić o sile ognia drużyny ze Stambułu.

Jak poinformował Nicolo Schira, Teixeira doszedł już do porozumienia z przedstawicielami Besiktasu w kontekście szczegółów umowy. Zgoła inaczej jest w przypadku Costy, do którego napłynęła właśnie poprawiona oferta. Na jej mocy napastnik będzie inkasował 3 mln euro za sezon gry. Kontrakt będzie obowiązywał do 30 czerwca 2023 roku. Co więcej, 32-latek otrzyma 2 mln euro za podpis (kwota zostanie przelana na jego konto w dwóch ratach).

Druga oferta Besiktasu będzie aktualna do przyszłego tygodnia. Prawdopodobnym scenariuszem jest przyjęcie tych warunków przez zawodnika. Do niedawna był on łączony z przenosinami do Bolonii. Szeregi zespoły Sinisy Mihajlovicia wzmocnił jednak Marko Arnautović. W związku z powrotem Austriaka i nieudanym transferem Costy na Półwysep Apenińskim wiele wskazuje na to, że przyjmie on ofertę tureckiego klubu, który zarówno oferuje mu perspektywiczny projekt sportowy, jak i dobre wynagrodzenie.

Dziennikarz portalu "Krótka Piłka". Pasjonat włoskiego Calcio oraz Bundesligi. Miłośnik siatkówki i piłki ręcznej. Kibic, którego błękitne serce bije w zachodniej części Londynu.