Wideo

Sebastian Szymański świetnie rozpoczął sezon. Polak zanotował asystę [WIDEO]

Sebastian Szymański
Fot. własne/Paweł Jerzmanowski

Dynamo Moskwa na inaugurację rozgrywek ligi rosyjskiej pokonało FK Rostów. Sebastian Szymański zanotował w tym spotkaniu asystę. Portal „SofaScore” ocenił jego występ na 7,5 (trzecia najlepsza nota w zespole).

Drużyna 11-krotnego reprezentanta Polski rozpoczęła sezon 2021/22 od zwycięstwa. Dynamo Moskwa zmierzyło się na wyjeździe z FK Rostów. Mecz ułożył się po myśli zespołu ze stolicy Rosji. Stołeczny klub wyszedł bowiem na prowadzenie już w 20. minucie rywalizacji.

Wówczas Sebastian Szymański zanotował asystę przy trafieniu Zakhariana. Polak wykonał ruch, który dostrzegł jego kolega z zespołu, a następnie posłał do niego futbolówkę. Gdy były piłkarz Legii Warszawa znalazł się niedaleko bramki rywala, doskonale obsłużył partnera z linii pomocy, a ten wyprowadził Dynamo na prowadzenie.

Goście drugiego gola strzelili również w pierwszej połowie rywalizacji. W 33. minucie wynik spotkania ustalił Tyukavin. Rosyjski napastnik znalazł drogę do bramki gospodarzy także po przerwie, lecz jego trafienie nie zostało uznane, ponieważ sędzia odgwizdał pozycję spaloną.

https://twitter.com/KatherineAFC/status/1418658600336113674
Dziennikarz portalu "Krótka Piłka". Pasjonat włoskiego Calcio oraz Bundesligi. Miłośnik siatkówki i piłki ręcznej. Kibic, którego błękitne serce bije w zachodniej części Londynu.