Polacy za granicą

Adam Buksa bohaterem! Gol Polaka na wagę trzech punktów [WIDEO]

Adam Buksa

Piłkarze New England Revolution po emocjonującym spotkaniu pokonali New York Red Bulls 3:2. Bohaterem rywalizacji został Adam Buksa, który w jednej z ostatnich akcji zapewnił gościom zwycięstwo. To właśnie Polak ustalił wynik meczu w 91. minucie.

Drużyna Adama Buksy odwróciła losy spotkania w ostatnim kwadransie. Wówczas najpierw do wyrównania doprowadził w 84. minucie Brandon Bye. Nie było to jednak ostatnie słowo zawodników New England Revolution. W doliczonym czasie gry bramkę na wagę kompletu punktów zdobył Buksa. Dzięki czwartemu zwycięstwu z rzędu zespół Polaka wciąż zajmuje fotel lidera Konferencji Wschodniej.

To już ósme trafienie byłego napastnika między innymi Pogoni Szczecin czy Zagłębia Lubin w tym sezonie amerykańskiej Major League Soccer. Buksa ma na swoim koncie również asystę. 25-latek do tej pory wystąpił w 17 spotkaniach.

Dziennikarz portalu "Krótka Piłka". Pasjonat włoskiego Calcio oraz Bundesligi. Miłośnik siatkówki i piłki ręcznej. Kibic, którego błękitne serce bije w zachodniej części Londynu.