Polacy za granicą

Robert Lewandowski odbył rozmowę z nowym trenerem Bayernu. Jego przyszłości jest niejasna

fot. własne / Paweł Jerzmanowski

W ostatnich miesiącach media sporo spekulowały na temat potencjalnego transferu Roberta Lewandowskiego do któregoś z europejskich gigantów. Julian Nagelsmann postanowił więc porozmawiać z kapitanem reprezentacji Polski na temat jego zamiarów.

Robert Lewandowski nadal jest jednym z najbardziej rozchwytywanych piłkarzy na rynku transferowym. Napastnik Bayernu Monachium lada moment będzie obchodził swoje 33. urodziny, mimo to o jego usługi mają zabiegać największe kluby w Europie. Aktualny kontrakt Polaka z „Die Roten” obowiązuje zaledwie do końca sezonu 2022/23, więc mistrzowie Niemiec muszą podjąć wkrótce ważną decyzję.

Niepewna przyszłość Lewandowskiego

W ostatnim czasie nazwisko kapitana reprezentacji Polski często widniało na okładkach największych magazynów piłkarskich. Robert Lewandowski ponownie był wypychany przez media do Realu Madryt, jednak największe zainteresowanie miała wykazywać londyńska Chelsea. Dziś jednak wiadomo na 100%, że 32-latek spędzi najbliższy rok w Bayernie Monachium.

Jak informują dziennikarze „Bilda”, nowy trener „Die Roten”, Julian Nagelsmann, postanowił osobiście porozmawiać ze swoim gwiazdorem, by dowiedzieć się, jakie są jego intencje. Lewandowski miał zdradzić Niemcowi, że nadal pragnie zdobywać trofea z Bayernem i nie brakuje mu motywacji.

Nie była to jednak najważniejsza informacja, jaką Polak przekazał swojemu szkoleniowcowi. 32-latek nie wykluczył, iż po zakończeniu przyszłego sezonu będzie chciał zmienić klub, jednocześnie decydując się na ostatni duży transfer w karierze.

Bawarczycy mają wobec Roberta Lewandowskiego bardzo jasne intencje. Według ich wizji napastnik powinien za rok po raz kolejny przedłużyć z nimi umowę i przez jeszcze 2 lub 3 lata pograć na Allianz Arena.

Redaktor serwisu Krótka Piłka. Wielbiciel LaLiga oraz polskich piłkarzy za granicą.