Transfery

Powrócił temat transferu Bale’a. Sensacyjny kierunek dla Walijczyka

Fot. Screen // YouTube // Real Madrid

Wydaje się, że kariera Garetha Bale’a w Realu Madryt jest już zakończona. Skrzydłowy spędził ostatni sezon na wypożyczeniu w Tottenhamie, jednak „Koguty” nie mają zamiaru go wykupić. W brytyjskich mediach pojawił się sensacyjny chętny do pozyskania 32-latka.

Gareth Bale już od dłuższego czasu daje znaki, że nie zależy mu jakoś specjalnie na tym, by nadal być gwiazdą światowego futbolu. Walijczyk podpadł kibicom „Królewskich” w kilku sytuacjach, m.in. kiedy zrobiono mu zdjęcie z narodową flagą, na której było napisane „Walia. Golf. Madryt. W tej kolejności”.

Sytuacja na linii Bale-Real jest bardzo napięta. 32-latek niemal na pewno nie będzie miał miejsca w składzie „Los Blancos” podczas swojego ostatniego roku kontraktu z klubem. Sam zawodnik w maju tak wypowiedział się na temat swojej przyszłości:

To stanie się po Euro. Wiem, co robię, ale to z pewnością wywoła chaos, jeśli coś powiem.

Wyznał Bale w rozmowie ze „Sky Sports”.

Okazuje się, że brytyjscy bukmacherzy mają już pewne przewidywania co do dalszej kariery skrzydłowego. Według nich gwiazda reprezentacji Walii będzie występował w… Cardiff City. Bale nigdy nie grał dla żadnego klubu w swojej ojczyźnie, jednak już wcześniej w swoich wypowiedziach zaznaczał swoją sympatię do tej drużyny.

W teorii Cardiff stać na transfer Bale’a ponieważ Realowi Madryt zależy głównie na tym, by w perspektywie pozyskania Kyliana Mbappe odciążyć się od gigantycznej pensji 32-latka. Suma odstępnego nie byłaby więc mocno wygórowana.

Redaktor serwisu Krótka Piłka. Wielbiciel LaLiga oraz polskich piłkarzy za granicą.