Transfery

Florentino Perez zabrał głos w sprawie transferu Kyliana Mbappe. „Teraz nie chcę go w Madrycie”

Screen: YouTube/Real Madrid

W nocy ze środy na czwartek Florentino Perez był gościem w studio „El Chiringuito”. W praktyce jest to jedyny program, w którym prezydent Realu Madryt udziela długich wywiadów. Jednym z głównych tematów rozmowy był niedoszły transfer Kyliana Mbappe na Estadio Santiago Bernabeu.

Jeszcze miesiąc temu wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazywały na to, że 1 lipca Kylian Mbappe rozpocznie przygotowania do nowego sezonu z drużyną Realu Madryt. Gwiazdor Paris Saint-Germain niespodziewanie zmienił zdanie i postanowił podpisać nowy, trzyletni kontrakt z francuskim klubem.

W rozmowie z „El Chiringuito” Florentino Perez opowiedział o kulisach niepowodzenia „operacji Mbappe”. 75-latek wyjawił, iż napastnik nie miał podpisanej umowy przedwstępnej z „Królewskimi”, bowiem byłoby to niezgodne z prawem.

Łatwo to wytłumaczyć, nikogo nie zdradził, przekonał cały świat że jego marzeniem od dziecka jest gra w Realu, co było prawdą, chciał do nas przejść w sierpniu i oni go nie puścilipowiedział Perez, odnosząc się do wydarzeń z letniego okienka transferowego.

Myślę, że jego decyzja zmieniła się przez naciski polityczne i ekonomiczne. Prezydent Francji dzwonił do niego, to nie jest normalne, są przecież inne kluby we Francji. Nie wiem dlaczego takie rzeczy się dziejąwyjaśnił prezydent Realu Madryt.

Na końcu to nie był Mbappe, którego chcieliśmy, zmienił swoje marzenie. Obecnie wolę żeby został on w PSG, teraz to nie jest Mbappe którego znam, teraz nie chcę go w Madrycie kontynuował.

Perez zaprzeczył jednak, jakoby temat przenosin Mbappe na Estadio Santiago Bernabeu był zamknięty już na zawsze. Według 75-latka przyszłość nadal jest w rękach Francuza.

Nigdy nie powiedziałem, że temat Mbappe i Realu Madryt na zawsze się skończył. Nigdy tego nie powiedziałem. W ciągu 3 lat wiele rzeczy może się zmienić. Ale nie chcę tego Mbappe. Ten z ostatnich tygodni nie jest tym samym Kylianem, którego chcieliśmy. Chciałem tego prawdziwego – wyjawił.

Real Madryt zawsze będzie otwarty na kupowanie piłkarzy, którzy rozumieją, że nikt nie jest większy niż klubdodał.

Redaktor serwisu Krótka Piłka. Wielbiciel LaLiga oraz polskich piłkarzy za granicą.