Transfery

Egzotyczny transfer Jakuba Świerczoka. Polak trafi do ligi… japońskiej

Fot. Paweł Jerzmanowski

Wszystko wskazuje na to, że po pozyskaniu Damiana Kądziora Piast Gliwice będzie musiał sprzedać jedną ze swoich gwiazd. Jakub Świerczok ma zostać nowym piłkarzem japońskiego Nagoya Grampus.

Piast Gliwice postanowił wykupić niedawno Świerczoka z Łudogorca Razgrad za milion euro. 28-latek ostatni sezon spędził na wypożyczeniu w Gliwicach, po tym jak stracił miejsce w składzie bułgarskiego klubu. Rozgrywki 20/21 były dla napastnika dobre, bowiem strzelił 17 bramek w 27 meczach na wszystkich frontach.

„Niebiesko-Czerwoni” mieli przed sobą dwa plany działania po pozyskaniu Jakuba Świerczoka – stworzenie mocnej kadry i walka o kolejne mistrzostwo lub oczekiwanie na to, że zawodnika zagra dobre Euro i sprzedanie go ze sporym zyskiem. Polak co prawda nie pokazał niczego spektakularnego na turnieju, jednak i tak pożegna się ze swoim zespołem.

Jak podaje dobrze zorientowany twitterowy profil „Transfery Piasta”, Świerczok wkrótce zostanie ogłoszony nowym piłkarzem klubu japońskiej J1 League – Nagoya Grampus. Sezon w „Kraju Kwitnącej Wiśni” trwa w najlepsze. Po 21. kolejkach Nagoya zajmuje 5. miejsce w tabeli i walczy o awans do Azjatyckiej Ligi Mistrzów.

Redaktor serwisu Krótka Piłka. Wielbiciel LaLiga oraz polskich piłkarzy za granicą.