Transfery

Hitowy transfer z udziałem Savio Moreiry. Gwiazda Girony zagra dla europejskiego giganta

Screen/ YouTube/ Girona FC

Podczas letniego okna transferowego dojdzie do hitowego transferu wewnątrz City Football Group. Jak przekonuje Fabrizio Romano, Savio Moreira zostanie nowym piłkarzem Manchesteru City.

Savio Moreira trafił do Europy w 2022 roku. Francuskie Troyes wykupiło go wówczas z Atletico Mineiro za 6,5 miliona euro. Skrzydłowy błyskawicznie trafił na wypożyczenie do PSV Eindhoven.

Po sezonie spędzonym w Holandii 19-latek został bohaterem przenosiny wewnątrz klubów związanych z City Football Group. Troyes zdecydowało się bowiem na czasowy transfer Savio do Girony. Tam talent Brazylijczyka eksplodował na dobre.

Młodzieżowy reprezentant „Canarinhos” jest aktualnie nieodłącznym elementem wyjściowego składu Girony, która sensacyjnie dotrzymuje kroku Realowi Madryt w wyścigu o mistrzostwo Hiszpanii. Według informacji przekazanych przez Fabrizio Romano, Savio po zakończeniu kampanii ligowej na pewno opuści szeregi wicelidera LaLiga. Brazylijski zawodnik trafi bowiem do europejskiego giganta.

Jak się okazuje, Savio w lipcu zostanie nowym piłkarzem Manchesteru City. Jako że wszystkie kluby zamieszane w transakcję należą do tego samego holdingu, negocjacje zapewne były jedynie formalnością. Portal Transfermarkt wycenia gwiazdę Girony na 30 milionów euro.

Redaktor serwisu Krótka Piłka. Wielbiciel LaLiga oraz polskich piłkarzy za granicą.