Transfery

Gigantyczny problem Liverpoolu. Kluczowy piłkarz nie chce przedłużyć kontraktu


Fot. Screen // YouTube // Liverpool FC


Jordan Henderson jest coraz bliżej opuszczenia Liverpoolu. Kapitan drużyny z Miasta Beatelsów nadal nie dogadał się z włodarzami klubu w sprawie nowej umowy, co mogą wykorzystać zainteresowane nim drużyny.

Kontrakt pomiędzy pomocnikiem a klubem obowiązuje w prawdzie do końca czerwca 2023 roku, ale obie strony zasiadają już do rozmów na temat przedłużenia. Kością niezgody w negocjacjach jest czas na jaki Henderson pozostanie w Liverpoolu.

Anglik chciałby być częścią projektu tworzonego na Anfield przez kolejne kilka lata, ale na to nie może przystać klub, który proponuje roczny czas trwania zobowiązania. Jak narazie żadna ze stron nie chce pójść na ustępstwa i nie zanosi się na jakiś kompromis. Taka sytuacja powoduje, że coraz bardziej prawdopodobne może być odejście pomocnika z Liverpoolu.

Według doniesień mediów zainteresowanie Hendersonem wyrażają PSG oraz Atletico Madryt. Oba zespoły z pocałowaniem ręki przyjęłyby wzmocnienie w postaci takiego pomocnika. Koszt kupna Anglika oscylowałby w granicach 30 mln euro.

Fanatyk ligi angielskiej oraz najlepszej ligi świata czyli polskiej A-klasy ;) Twitter: @Jakub10920713