Polacy za granicą

Michał Karbownik może trafić na wypożyczenie. Koniec z graniem w rezerwach

Fot. Brighton & Hove Albion

Minęło już sporo czasu od momentu transferu Michała Karbownika do Brighton, Polak jednak nie zdołał jeszcze przebić się na stałe do pierwszej drużyny „Mew”. Jego agent, Mariusz Piekarski, zdradził, że 20-latek może trafić na wypożyczenie.

Jak dotąd Michał Karbownik rozegrał zaledwie jedno spotkanie w seniorskiej kadrze Brighton. Miało to miejsce w Pucharze Ligi, kiedy to jego zespół mierzył się z Leicester City. Poza tym popularny „Karbo” zasiadał co najwyżej na ławce rezerwowych w meczach na poziomie Premier League.

Oczywistym jest, że taki obrót spraw nie służy jego karierze. Karbownik w tym roku przebywał na boisku przez jedynie 270. minut (z czego większość to gra dla rezerw Brighton). Polak latem najprawdopodobniej uda się na wypożyczenie do jednego z klubów występujących na co dzień w Eredivisie. „Mewy” nie zezwalają jeszcze na taki ruch ze strony 20-latka, jednak wkrótce może się to zmienić. O szczegółach opowiedział Mariusz Piekarski w Kanale Sportowym.

Jest zainteresowanie Vitesse, to prawda. Chcą go jednak też inne kluby. Ja uważam, że takie zespoły jak AZ Alkmaar czy Vitesse to ciekawe kierunki. Tam mógłby pograć rok, powalczyć z takimi klubami jak PSV, czy Ajax, a potem wrócić.

Na razie myślimy, żeby się rozwijać, ale na razie czekamy na sygnał z Brighton, bo tam nie chcą go na ten moment wypożyczać. Wszystko jest odrzucone, bo Michał jest na obozie i przygotowuje się do sezonu.

Zdradził agent Karbownika.

Redaktor serwisu Krótka Piłka. Wielbiciel LaLiga oraz polskich piłkarzy za granicą.