Polacy za granicą

Robert Lewandowski zamierza zmienić styl gry. Chce wejść na nowy poziom

Fot. Własne / Paweł Jerzmanowski

Styl gry Roberta Lewandowskiego uległ w ostatnich latach pewnej metamorfozie. Choć Polak jest wciąż bezwzględnym egzekutorem, to coraz częściej bierze na siebie grę kombinacyjną i rozgrywanie akcji. W wywiadzie dla „Sport Bild” przyznał, że jest to dla niego kolejny etap rozwoju.

Na łamach niemieckiej gazety Lewandowski udzielił obszernego wywiadu. Zdradził w nim, między innymi, kiedy planuje zakończyć karierę.

„Fizycznie jestem w dobrej formie i mam też odpowiednią mentalność. Mogę grać jeszcze wiele lat, jestem pewien, że jeszcze przez co najmniej cztery lata. A potem zobaczę, może uda mi się jeszcze bardziej podnieść poprzeczkę”

Powiedział napastnik.

Mimo 33 lat na karku Lewandowski ciągle się rozwija. Wiek nie przeszkadza mu w żadnym aspekcie. Ba, wydaje się, że Polak z roku na rok staje się coraz lepszym piłkarzem.

„Nie chodzi tylko o kondycję. Po czterech tygodniach przerwy miałem lepszą bazę przed przygotowaniami, niż kiedykolwiek wcześniej. 33 lata to jest tylko liczba i nie pokazuje, ile naprawdę mam lat”

Przyznał.

Lewandowski nadal pozostaje świetny, jeśli chodzi o wykańczanie akcji. Finalizowanie podań kolegów opanował już do perfekcji. Na łamach „Sport Bild” 33-latek zdradził, że zamierza wejść o poziom wyżej i nieco zmienić swój styl.

„Nie chodzi o to, czy strzelę pięć goli więcej, czy mniej. Chodzi o sposób gry. Chcę robić inne rzeczy na boisku niż tylko strzelać gole. Chcę, aby inni zyskiwali na mojej grze, chcę grać kombinacyjnie. To jest dla mnie ten następny poziom. Jak w meczu z Herthą, kiedy przepuściłem piłkę do Thomasa Muellera”

Podsumował „Lewy”.