Transfery

Borussia wzmacnia się po sprzedaży Sancho. Jedna z gwiazd Euro trafi do Dortmundu

grafika: własna/Krótka Piłka

Transfer Jadona Sancho do Manchesteru United został już potwierdzony przez obie strony i tylko kwestią godzin lub dni jest oficjalne ogłoszenie tego ruchu. Oznacza to, że Borussia Dortmund musi zapełnić lukę po angielskim skrzydłowym.

Jadon Sancho był bliski przenosin na Old Trafford już w ubiegłym roku, jednak ostatecznie „Czerwone Diabły” zbyt późno podjęły próbę negocjacji z włodarzami BVB i transfer spalił na panewce. 21-latek zawarł wówczas ustną umowę z prezydentem Borussii Dortmund Hansem-Joachimem Watzke, która gwarantowała mu zezwolenie na zmianę klubu po sezonie 20/21.

Signal Iduna Park opuści jedna z największych gwiazd, co sprawia, iż „Die Borussen” znowu muszą szukać wzmocnień na rynku transferowym. Według informacji „Sport Blid” nowym napastnikiem tego klubu będzie Donyell Malen.

Holender ma za sobą dobry występ na Euro 2020. Co prawda jego kadra bardzo mocno zawiodła na mistrzostwach, niespodziewanie odpadając już na etapie 1/8 finału po blamażu z Czechami, jednak do do tego, jak Malen zaprezentował się na turnieju nie można mieć większych zastrzeżeń.

Początkowo 22-latka łączono z przenosinami do któregoś z klubów Premier League, ostatecznie trafi on do Borussii Dortmund. Sam piłkarz wyraża chęć przeprowadzki do Niemiec, warunki jego transferu nie zostały jeszcze jednak dopięte. PSV Eindhoven nie zamierza sprzedać Malena za mniej niż 30 milionów euro, BVB natomiast póki co oferuje 5 milionów euro mniej. Dziennikarze „Blida” spodziewają się, że strony wkrótce dojdą do porozumienia.

Redaktor serwisu Krótka Piłka. Wielbiciel LaLiga oraz polskich piłkarzy za granicą.