Reklama
Ekstraklasa Transfery

Pogoń chce piłkarza Lecha! Kuszą go też inne zespoły Ekstraklasy

Pogoń Szczecin jest zainteresowana pozyskaniem Daniego Ramireza – przekazał Sebastian Staszewski z portalu sport.interia.pl. Hiszpan ostatnio poinformował Johna van den Broma, trenera Lecha Poznań, że chce opuścić klub. Jego usługami interesuje się jednak kilka innych zespołów Ekstraklasy, a także drużyny zagraniczne.

Dani Ramirez przyszedł do mnie i do klubu. Powiedział, że chce odejść z Lecha – powiedział ostatnio na konferencji prasowej John van den Brom. – Mamy taką zasadę, że korzystamy z zawodników, którzy są w kadrze, ale jeśli ktoś chce grać gdzie indziej, chcemy mu to umożliwić – dodał. Z tej możliwości w najbliższym czasie może skorzystać właśnie Ramirez, dla którego ubiegły sezon był średnio udany. Co prawda poprzedni szkoleniowiec, Maciej Skorża, chciał go zatrzymać, ale teraz sytuacja uległa zmianie.

Sebastian Staszewski z portalu sport.interia.pl poinformował, że pozyskaniem Ramireza mocno zainteresowana jest Pogoń Szczecin. Brązowi medaliści ubiegłego sezonu Ekstraklasy chętnie sprowadziliby do siebie 30-latka. Do łatwych to zadanie należeć jednak nie będzie. Jak zdradził wspomniany dziennikarz, Ramirez ma też propozycje m.in. z Zagłębia Lubin, Górnika Zabrze czy Radomiaka Radom. „Na razie Ramirez czeka jednak na oferty z zagranicy, bo wolałby wyjechać z Polski” – napisał Staszewski na Twitterze.

Ramirez piłkarzem Lecha jest od lutego 2020 roku. W ubiegłym sezonie wystąpił w 31 spotkaniach we wszystkich rozgrywkach, strzelając w nich dwa gole i zaliczając osiem asyst. W Ekstraklasie na boisku spędził jednak tylko 715 minut.

Reklama