Kadra

Roman Kołtoń ocenił powołania Santosa. „To wstrząs”. Wskazał, którego z nieobecnych by powołał

Screen // Twitter / Meczykipl

We wtorek Fernando Santos ogłosił listę zawodników powołanych na czerwcowe zgrupowanie. Zabrakło na niej m.in. Kamila Glika, Grzegorza Krychowiaka i Kamila Grosickiego. Najwięcej pytań i dyskusji wywołał brak powołania ostatniego z trójki wymienionych, szczególnie dlatego, że w poniedziałek został on wybrany najlepszym zawodnikiem minionego sezonu Ekstraklasy.

Kamil Grosicki to zawodnik, którego brak powołania na czerwcowe mecze reprezentacji Polski wzbudził najwięcej kontrowersji. Piłkarz Pogoni Szczecin, w poniedziałek wybrany najlepszym zawodnikiem minionego sezonu Ekstraklasy, nie znalazł się na liście ogłoszonej przez Fernando Santosa.

Na temat powołań wypowiedział się m.in. Roman Kołtoń. – Dla mnie to jest wstrząs. Nie bałbym się tego słowa. Grosicki, Glik i Krychowiak pisali historię reprezentacji przez ostatnie dziesięć lat – przyznał dziennikarz w rozmowie z portalem Meczyki.pl. Powołałbym Grosickiego. – Myślałem, że Santos mimo wszystko weźmie najlepszego piłkarza Ekstraklasy – dodał.

W czerwcu reprezentację Polski czekają dwa spotkania. 16.06 o godz. 20:45 nasza kadra zagra u siebie z Niemcami w meczu towarzyskim, natomiast cztery dni później na wyjeździe zmierzy się z Mołdawią w meczu el. ME.